Genç CEO Buluşmaları’nın İlki Gerçekleşti


19 Şubat 2015 Perşembe 07:00
Genç CEO Buluşmaları’nın İlki Gerçekleşti

Girişimciliğin güçlenen rolüne dikkat çekmek için Türkiye’den ve dünyadan, alanının en özgün ve inovatif girişimcilerini bir araya getirmeyi hedefleyen Genç CEO Buluşmaları’nın ilki ‘Yarın, Yeni Şirket, Yeni Startup ve Yeni Liderlik’ başlığıyla 19 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi.

Genç CEO Buluşmaları’nın bu ilk toplantısında Avea CEO’su Erkan Akdemir’in yanı sıra, Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu ve Citibank CEO’su Serra Akçaoğlu, ve SuperJam Kurucusu Fraser Doherty konuşmacı olarak yer aldı.

Dünyadaki örneklerle Türkiye örneklerini karşılaştırma ve fikir alışverişinde bulunma hedefi ile yola çıktıklarını dile getiren Avea CEO’su Erkan Akdemir, yaptığı konuşmada “Teknolojinin yeni fikirleri çok hızlı hayata geçirdiği bir dönemde yaşıyoruz. İyi bir fikirle yola çıkan şirketlerin, çok kısa sürede dünya şirketi haline geldiğini görüyoruz. Bu yeni çağda ihtiyaçlar ve alışkanlıklar da çok hızlı değişiyor. Bir başka ifade ile teknoloji, girişimcinin yolunu açtı. Biz de, girişimciliğin güçlenen rolüne dikkat çekmek için, Türkiye’den ve dünyadan, alanının en özgün ve inovatif girişimcilerini bir araya getirdik” dedi.

Profesyonel yöneticiler ve genç girişimciler tecrübelerini aktardı

Toplantının açılışında Erkan Akdemir’in ardından Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Citibank Türkiye CEO’su Serra Akçaoğlu, Mudo Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Taviloğlu ve SuperJam Kurucusu Fraser Doherty tecrübelerini paylaştı.

Murat Özyeğin, aile şirketlerinde bir elbiseyi birçok şirkete uydurma çabasının kurumsallaşmaya karşı direnç oluşturabileceğini söyledi. Özyeğin, “Şirketlerin kendi iç dinamiklerini ve kültürlerini gözeterek öncelikle şirketin DNA’sını ortaya çıkarması, aile bireylerinin ve şirketlerin güçlü ve zayıf yönlerini belirleyerek bu çizgiler etrafında adım atması gerekir” dedi.

Serra Akçaoğlu, şirketlerdeki fikir çeşitliliğin, sağlıklı kararlar almaya giden yol olduğunu vurguladı. Başarının özel hayat ve iş hayatı arasındaki dengenin oluşturulmasıyla geleceğini söyleyen Akçaoğlu, çalışma hayatında da kadınlar ve erkekler arasında denge kurmanın yöneticilerin önemli sorumlulukları arasında olduğuna dikkat çekti.

Ömer Taviloğlu, işlerinde başarılı olmanın formülünü neyi gerçekten iyi yapabileceğinizi baştan belirlemek, iş konusunda takibi elden bırakmamak, yenilik aşkı ve bunu müşteriye yansıtmak olduğunu söyledi. Bu kavramların sürdürülebilir başarı için son derece önemli olduğunu ifade eden Taviloğlu, bu anlayışı müşteriye taşıyabilen şirketlerin başarıya ulaşacağını belirtti.

Fraser Doherty ise, anneannesinin ürettiği reçelleri daha fazla kişiyle buluşturma fikriyle ortaya koyduğu SuperJam isimli şirketin büyüme hikayesini anlattı. Girişimcilik adına çıktığı bu yolculukta ürettiği reçellerin İngiltere’den çıkıp Japonya’ya kadar uzanan yolculuğunu paylaşan Doherty, girişimcilikte başarılı olmak için yaratıcı çözümler üretmek ve vazgeçmemek üzerine deneyimlerini paylaştı.

 

:: CEO düzeyinde katılımların olduğu etkinlikleri takip ediyor musunuz?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Genç CEO Buluşmaları’nın İlki Gerçekleşti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genç CEO Buluşmaları’nın İlki Gerçekleşti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genç CEO Buluşmaları’nın İlki Gerçekleşti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  2. 2 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  3. 3 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  4. 4 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  5. 5 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  6. 6 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  7. 7 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  8. 8 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  9. 9 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  10. 10 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda