Okunma

Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor


18 Ocak 2012 Çarşamba 15:20
Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor

İTÜ ve ARI Teknokent’in, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Elginkan Vakfı gibi birçok değerli kurumun desteğiyle gerçekleştirdiği “ARI Çekirdek: İnovasyon Atölyesi”ne, lisans 3. sınıftan başlamak üzere tüm üniversite öğrencileri ve 40 yaşını doldurmamış üniversite mezunları başvurabilecek.

“ARI Çekirdek”e katılma hakkı kazanan projelerin girişimcilerine öncelikle, ARI 3 binasında projeye özel olarak kurulan “Çekirdek MERKEZ” çatısı altında araştırmalarını yapabilecekleri laboratuar, ofis ve bilgisayar gibi fiziksel olanaklar sunulacak. Fikirden projeye giden süreçte Çekirdek KAMP aracılığıyla; genç girişimcilere, kimi zaman başarılı birer mühendis, kimi zaman ise yetenekli birer iş adamı olmayı öğretmek amacıyla eğitim, öğrenim, danışmanlık ve koçluk imkânları sağlanacak. Projelerini hayata geçirebilmek için genç girişimcilerin ihtiyacı olan finansal destekler ise, hem jürilerin hem de yatırımcıların hazır bulunduğu Çekirdek YARIŞMA proje sunum gününde sahiplerini bulacak.

Ödülleri oldukça iyi

Çekirdek YARIŞMA kapsamında; Elginkan Vakfı Teknoloji Ödülü olarak belirlenen 100.000 TL, 2.’lik ödülü olan 50.000 TL, 3.’lük ödülü olan 25.000 TL, Akademi Özel Ödülü olan 10.000 TL, ARI Teknokent’te 1 yıl ücretsiz ofis imkânı ve daha birçok sürpriz başarılı girişimcilere verilecek.

ARI Çekirdek”; tersine beyin göçünü destekleyerek, yurtdışında okuyan veya mezun genç Türk Vatandaşı girişimcilerin de, proje aracılığıyla Türkiye’ye dönmelerine ve kendi şirketlerini kurmalarına olanak sağlıyor.

Toplumsal sosyal sorumluluk projesi olarak hayat bulan “ARI Çekirdek”e katılmak isteyen girişimcilerin, 30 Ocak 2012 tarihine kadar www.aricekirdek.com.tr adresinden başvuru yapmaları yeterli. Başvuruyu takiben, katılım hakkı kazanan girişimciler, Mart – Nisan – Mayıs ayları içerisinde kamp sürecini tamamlayarak, Temmuz ayında jüri ve yatırımcılara projelerini sunacaklar.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor”

  1. K4NuNi dedi ki:

    Kaynak verirseniz yada detaylı acıklama yaparsanız daha yararlı olur kanımca.

" Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genç Girişimcileri Hayalleri Gerçek Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "