Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti!


15 Mayıs 2019 Çarşamba 16:45
Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti!

Instagram‘ın hikayeler üzerinde kullanıma sunduğu ‘anket‘ özelliği kullanıcıların, takipçilerinden fikir alması konusunda oldukça yardımcı olabiliyor. Malezyalı 16 yaşındaki bir genç kız ise, anket özelliğini daha farklı bir şekilde kullandı. Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti.

Malezyalı genç açtığı Instagram anketi sonrasında intihar etti!

Malezya’da gerçekleşen olayda 16 yaşında genç bir kız Instagram üzerinde başlattığı ankette, takipçilerinden önemli bir karar vermesinde yardımcı olmalarını istedi. ‘Gerçekten önemli, karar vermeme yardım edin. Ö/Y’ şeklinde yazının altında ‘öl‘ ve ‘yaşa‘ seçeneklerine yer veren kız, bu ankete göre hareket edeceğinin de izlenimlerini veriyordu.

instagram anketi

Malezya basınının aktardığı bilgilere göre genç kızın anketinde yüzde 69 oranında ‘öl’ seçeneğinin tercih edildiği belirtildi. Anketin sona ermesinden kısa bir süre sonra genç kız hayatına son verdi. Yetkililer intiharın ardında başka bir neden olup olmadığını anlamak için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Siyasiler, anket sonuçlarının ‘yaşa’ seçeneğinde ağırlıkta olması durumunda bu durumun gerçekleşip, gerçekleşmeyeceğini sorgularken, ankette ‘öl’ seçeneğine oy kullanan kişiler hakkında yasal işlem başlatılabileceğinin de işaretini verdiler. Bu kişiler ‘çocuğu intihara tahrik‘ suçundan 20 yıla kadar hapis ile cezalandırılabilir.

Siz konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Anketteki oylar genç kızın yaşamını etkilemiş olabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti!”

 1. Anonim dedi ki:

  Hayatın anlamını yitirmesi intihara götüren sebeplerden birisidir. Her türlü zevki ve hazzı sonuna kadar tadan gençler, bir süre sonra hayatını anlamlı kılacak herşeyi kaybediyorlar. Modern insanın en büyük sorunlarından biriside, anlam krizidir. Deniz’i dalgalandıran şey, rüzgârdır, fırtınadır. Ama, bunlar gelip geçicidir. Ondan sonra, deniz durgunlaşır, sakinleşir. Kapitalizminde etkisiyle, sürekli dışadönük yaşamaya, hareketli yaşamaya alışan insanlar, rüzgâr ve fırtına durunca, hayatı anlamlandıramıyorlar.

  1. Anonim dedi ki:

   Hocam su orucu bozarmı ?

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnşallah öl diye oy kullananlar alabilecekleri en ağır cezayı alırlar. Göz göre ölüme göndermişler kızı. Belki diğer insanlarada ders olur ve başka kimse yapamaz…

  1. Anonim dedi ki:

   Tecavüzcüyü iki güne salıyorlar sende ağır cezadan bahsediyorsun.

 3. Anonim dedi ki:

  anketi yapanda manyak, o ankete katılan da manyak, ankette öl diye oy veren, manyağın önde gideni….

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Söylenecek söz belli hayatında yönetmen koltuğuna başkasını oturtursan yönetmenin istediği gibi oynarsın

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Dünyadan bir beyinsiz eksilmiş çokta takmamak lazım. Böyle bir şey yapıyorsa zaten yaşasa da çok bir anlam ifade etmezdi.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bir çocuk o

   1. Anonim dedi ki:

    Hepimiz 16 yaşında olduk ve hepimiz MSN, Facebook, Instagram, Twitter vb. Programlar, siteler kullandık. Kısacası çocuğunda akıllısı akılsızı olabilir. Ayrıca bahsettiğimiz 16 yaşında nispeten büyük bir çocuk(!) 8, 10 yaşında olsa gene neyse.

    1. Anonim dedi ki:

     16 yaşında farkındalığın önemli olduğu bir ruh haline bürünür insan. 8-10 yaşında ise ruh halinizin pekte bir önemi olmuyor. 16 yaşında bizde olduk, sevmek, terk edilmek, kendini arkadaş çevresinde gösterme çabaları hepsini yaşadık. Oldukça sabır isteyen ve çok destek alınması gereken bir yaştır. Çünkü o yaşta insanın hormonları beyninin verdiği sağlıklı düşünceleri reddetme çabasındadır. O ruh hali ile yapılan herşey insana normalmiş gibi gelir.

     O nedenle siz siz olun 14-17 yaş arasındaki çocuklarınıza destekten kaçınmayın. Sırtınızı dönmeyin. Sürekli arkadaş gibi muhabbet edip sorunlarını çözmesinde yardımcı olun.

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Öl seçeneğine basanlara agir cezalar verilmeli

 7. Anonim dedi ki:

  Aslında çok basit. Genç kız ”Mavi Balina” kurbanı olmuş. Anlayamadınız mı?

 8. Cok Asi dedi ki:

  insanlarda herşeyi malca espiriye vurup öl, geber gibi akılsızca sözler söylüyorlar. İntihar çok çok çok kötü birşey. Fakat o aşamaya gelmiş birisinin zaten akli yapısının ne kadar bozuk olduğunu anlamamak için kafadan darbe yememiş olmaya gerek yok. Millet herşeyi espiriye vurucam diye böyle mühim şeyleri ciddiye almayıp örnekte görüldüğü gibi salakça cevaplar yapıştırıyorlar. Sebebini sorduğunda komikti diye cevap veriyor pişkin pişkin.

  Dokunma çocuktur diye diye 12 yaşında bir fikir, bir değer üretmesi gereken beyinler, 12 yaşında daha adını söyleyemecek ahmaklar haline geldiler. Ağaç yaş iken eğilir atasözünü hep kulak ardı ettiler. Çocuk 8-9 yaşına kadar çocuktur, sonrasında ise aklı ergin, düşünmeye ve birşeyler yapmaya mahir gençler haline gelirler ve çocukluktan fiziken çıkarlar. Artık sorumluluk sahibi olmaya, düşünmeye, üretmeye geçmek zorundadırlar.

 9. Anonim dedi ki:

  Çok enteresan bir olay.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Boyle bir olayi anket yapip o anketten cikan sonuca gore bu karari aliyorsa ciddi rahatsiz oldugunu gosterir. Ben bu ruhsal durumda olan kisinin oyle yada boyle intihar edecegini dusunuyorum. Ama intihar et diyenlerede yaziklar olsun eger digenler yetisken ise. Genclere birsey diyemem akillari okadar.

" Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genç kız Instagram anketi sonrası intihar etti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "