Okunma

Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor!


25 Nisan 2014 Cuma 06:05
Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor!

Genç kullanıcıların internet eğilimlerini ortaya çıkarmaya yönelik araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Dün buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız araştırma, gençlerin mobil internette en çok video kliplere ilgi gösterdiğini ortaya koyuyordu. Global Web Index şirketinin yeni araştırması ise gençlerin yarısından fazlasının fotoğraf paylaşım sitelerini ziyaret ettiğini gösteriyor.

Tercihler yaşa göre değişiyor

16-64 ve 16-19 yaş arasındaki iki temel internet kullanıcı grubunu baz alan araştırmada, genel ve genç kullanıcı kitlesinin eğilimlerini ve farklılıkları ölçümleniyor. Sonuçlara göre, her iki grubun da en yüksek oranda ziyaret ettikleri siteler arasında arama motorları ve sosyal ağlar yer alıyor. Gençler üçüncü sırada online ansiklopedileri ziyaret ederken, genel kullanıcı kitlesi online alışveris sitelerini ziyaret ediyor.

Bloglara ilgi eşit

Video ve fotoğraf paylaşım sitelerinde ise gençlerin açık ara üstünlüğü bulunuyor. Bu iki alana da gençler genel kitleye oranla oldukça fazla ilgi gösteriyor. Oransal sonuçlara bakıldığında gençlerin yüzde 52‘sinin fotoğraf paylaşım sitelerini ziyaret ettiği görülüyor. Blog ziyaretlerinde her iki grubun eşitliği söz konusu. Harita sitelerine genel kullancı kitlesinin, soru cevap sitelerine ise genç kullanıcı kitlesinin ilgisi yüksek.

:: En çok hangi siteleri ziyaret ediyorsunuz? 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok da fark yok gibi

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bildiğin hastalık bu arkadaş.

" Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gençler Fotoğraf Paylaşmayı Seviyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "