Okunma

Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor


19 Şubat 2014 Çarşamba 07:00
Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor

Araştırmaları ile ünlü Global Web Index‘in yaş gruplarını dikkate alarak yapmış olduğu araştırmalar sonucunda 16-19 yaş aralığındaki gençlerin internete erişmek için hangi cihazları kullandıkları ortaya çıktı.

Yapılan analizler sonucunda ortaya çıkan tabloya baktığımızda, mobil cihazların ve tabletlerin 2012 ve 2013 yılları arasında kullanımlarının oldukça arttığını görüyoruz. Mobil cihazların kullanım oranı %68‘e, tabletlerin ise %23‘e yükselmiş durumda. Genel internet kullanıcıları ile neredeyse aynı orana sahip olan gençler internete erişim için mobil cihazları tabletlere nazaran daha çok kullanıyor.

Kişisel bilgisayarlar zirvede

Yaş aralıkları göz önünde bulundurulmadığı zaman kişisel bilgisayarlar üzerinden internete girme oranının %90‘dan fazla olduğu açıkça görünüyor. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu oranlar akıllı telefon ve tabletlerin gelişmesiyle değişecek mi?

:: İnternete en çok hangi cihazdan giriyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Eğleniyor muyuz gençler?

" Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gençler Mobil İnterneti Tercih Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "