Okunma

General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı


03 Haziran 2016 Cuma 15:01
General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı

General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, Profilo Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şişli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ek olarak, Maçka Akif Tunçel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde de General Mobile desteği ile bir atölye kuruldu. 

Bu atölyelerde öğrencilere cep telefonu ve tablet tamiri konusunda eğitimlere başlandı.

Mart’2015’de General Mobile ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli Projesi sayesinde okullardaki atölyeler liselerin Elektrik-Elektronik Teknolojisi Haberleşme Sistemleri dalındaki öğrencilere özel olarak tasarlanmış.

Bu atölyelerde, General Mobile’ ın uzman teknik ekibi tarafından teorik ve pratik eğitimler verilerek öğrencilerin mevcut ve yeni teknolojiler ve onarım modelleri hakkında en doğru ve en güncel bilgiye sahip olması amaçlanıyor.

16-06/03/dose-8.JPG

Yapılan eğitimler sonrasında işbirliği bir adım öteye götülerek, Döner Sermaye (DÖSE) İşletmesi ile anlaşılarak, bu atölyelerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi kapsamında dağıtımını yaptığı General Mobile E-Tab4 ve E-tab5 model tabletlerin onarımları da yapılmaya başlandı.

16-06/03/dose-10.JPG

Günlük 200 tablet Maçka Aktif Tuncel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından onarılıyor. Yapılan onarımlar karşılığında, General Mobile tarafından okullara yapılacak ödemelerde okullara ekonomik katkı da olacak..

İlerleyen aşamalarında kurulan atölyelerde, General Mobile marka cep telefonlarının da onarımı yapılmaya başlanacak.

16-06/03/dose-6.JPG

:: General Mobile’ın liselerde cep telefonu ve tablet tamirine başlaması konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

28 yorum - “General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  amele lazım şirketlere, ucuz iş gücü lazım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Üretim için teknik liselerin artması kesinlikle gerekli öve öve bitirilemeyen Almanya teknik liselerle bu başarıya ulaştı 2 dünya savaşı kaybettiler yinede şuan çok güçlüler gerçekten üretimle oldu bu üretimde teknik lise ile

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm gelişmiş ülkelerde liselerin büyük çoğu meslek lisesi bizdeyse tam tersi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ben liseyi terkettim olurmu 😀 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yazılım atmayı bende biliyorum root atmayı rom atmayı fln. sistem uygulamalarıyla da oynuyorum yani örneğin galeri uygulamasının iconu nu değiştirebiliyorum telefonu sıfırlasan bile o değişmiyoe kalıyor benim yaptığım gibi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Tebrik ediyorum, bizim zamanımızda tahta üzerine elektrik tesisatı çekerdik.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Teknik servisini düzeltsin diye yorum yazdık neyden çekinip de yayınlamıyorsunuz anlamadım tarafsız olun…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İşte yerli malın faydası. Nerede samsung veya Sony veya htc

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Eksik bilgi var ***** Devlet malzeme ofisi Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Liseside bu pilot okullardan biridir.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Asgari ücrete Talim var GemeralMobile yarim var ahahaaa, bunu destekleyen iş adamları ile beraber kazanıyor mu acaba DRAMAROBOTİK

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Helal sana gm

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Helal sana gm

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Resmen bedavaya amelelik yaptırıyolar siz gibilerde savunuyosunuz atın şu gözlüklerinizi biraz genişten bakın

 14. SDN Okuru dedi ki:

  yani deyil bu 3 4 senedir iygulaniyor

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Bi ise yaramaz çünkü general mobile herşeye kullanıcı hatası diyor telefonlarin şarj yuvaları kronik arızalı onu bile ücretli tamir ediyorlar üstelik piyasanın 2-3 katı fiyatına neden yollayalim size bidaha gm almam android one kullanıyorum bu arad

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Hee tekirdag da olucak. Karşim ne tekirdagı daha pilot okul bunlar enaz 3-4 sene sonra en iyi ihtimalle oda

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Hee tekirdag da olucak. Karşim ne tekirdagı daha pilot okul bunlar enaz 3-4 sene sonra en iyi ihtimalle oda

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar ne güzel proje üretmiş, bazı arkadaşlar hala "Robot gibi çalıştırırlar bunları"diye laf atıyor. Bilmem ki neyin kafasını yaşıyor. Ne güzel bir proje işte, öğrenciler işi teoride bırakmıyor, pratikte yapıyor. O okuldan çıktıktan sonra, iş bulma yada kendi işini kurma ihtimali en az %20 artacaktır öğrencinin.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Ne guzel bir proje. Tebrik ederim. Bizim zamanimizda boyle derler ve atolyeler yoktu. Atolyeye bak ogrencilerin onunde weller istasyonlu havyalar, uflemeleli havyalar vs. biz bunlari is ortaminda zor buluyoruz. Aferim en azindan birsey ogrenseler bari oyle bos bos gidip gelmeseler bari ogrenciler.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Okul bittikten sonra robot gibi çalıştırırlar bunları

 21. SDN Okuru dedi ki:

  çooook faydalı .

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Süper general mobile ı destekliyoruz ayrrıca 5 inçlik sağlam metal kasa telefonda bekliyoruz

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm bölümlerin eğitimleri böyle lise veya daha önceki kademelerden başlanmalı. Örneğin öğrenci üniye kadar pc hakkında bi şey bilmiyor ama ygs lys de başarılı olduğu için bilgisayar mühendisliği okuyor fakat 4 yılda mühendis olunmaz. Meslek lisesinde çoğu öğrencinin bu şekilde yetişen mühendislerden daha çok pc bilgisi var maalesef 🙁

 24. SDN Okuru dedi ki:

  tekirdağ Endüstri meslek lisesinde bu bölüm olacakmi acaba

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Önce kendi servis ağını düzeltsin.. Müşteriye Nasıl davranılır ilk fırsatta bu sizin hatanız hop bedelli olacak demekten başka birşey bilmiyorlar…

 26. SDN Okuru dedi ki:

  çok iyi

 27. SDN Okuru dedi ki:

  meslek lisesinde okuyanlar için çok güzel bir fırsat. işi iş başında öğreniyor olacaklar. tebrikler General Mobile

 28. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel haberler.. teknoloji çağında ihtiyacı karşılamak adına, artık teknoloji okulları, bilişim okulları açılmalı. Anadolu lisesiymiş, fen lisesiymiş eskidi bence.

" General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda General Mobile’dan Liselere İş Fırsatı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "