Okunma

Genişbant Servisleri Krize Direniyor


31 Ağustos 2009 Pazartesi 12:20
Genişbant Servisleri Krize Direniyor

Alcatel-Lucent tarafından yaptırılan bir dizi araştırmaya göre, tüketiciler yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle dışarıda yemek yemek, tatile çıkmak gibi zevklerinden vazgeçseler de evlerindeki genişbant servislerinden kopmamaya azimli görünüyorlar.

Bu bulgular, telekomünikasyon servislerine yapılan harcamalarda ekonomik durgunluğun etkilerini ve ekonomik büyüme ile toplumsal refahın artırılmasında genişbant servislerinin rolünü araştıran küresel bir çalışmada ortaya çıktı. MAP (Alcatel-Lucent Market Advantage Program) tarafından (Penn, Schoen & Berland Associates ve Ipsos MediaCT gibi araştırma firmalarının da işbirliğiyle) gerçekleştirilen araştırmada, istatistiksel analiz kullanılarak, tüketicilerin çeşitli tarifelerdeki servislerin değerine kıyasla ev harcamalarını belli bir bütçeyle kısıtlarken nelere öncelik verdiği saptandı.

 

MAP hakkında ayrıntılı bilgi almak ve tüketici ihtiyaçlarını daha iyi anlamak adına dünya genelindeki servis sağlayıcılar ve paydaşlarımızla nasıl çalıştığımızı görmek için www.alcatel-lucent.com/map adresi ziyaret edilebilir.

 

Tüketicilerin yüzde 84’ünün vazgeçilemez bir ağ servisi olarak tanımladığı ve dolayısıyla harcamalarını kısıtlarken en son dahil edecekleri maddelerden olduğunu belirttiği genişbant servisleri, ekonomik durgunluğa aldırmıyor gibi görünüyor. Araştırmalarda ayrıca, dünya genelinde çeşitli alanlarda harcamalarını kısan daha da çok sayıda tüketicinin genişbant servislerine abone olduğuna ve/veya bunları bir üst seviyeye yükselttiğine işaret ediliyor.

Bu tercihe yön veren unsurlar arasında ise işe gidip gelmekten kaynaklanan zaman ve maliyetin kısılmasının yanı sıra, daha çevreci seçeneklere duyulan eğilim yer alıyor. Gelişmiş ülkelerdeki katılımcılar, bilgi kaynağı, iş aracı, sosyal ağ ve eğlence mekanı olarak webe duyulan bağımlılığın arttığını da vurguluyorlar.

:: Bu araştırma ilginiz çekti mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Genişbant Servisleri Krize Direniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genişbant Servisleri Krize Direniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genişbant Servisleri Krize Direniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "