Okunma

Genius SW-Flat2.1 800


05 Mayıs 2009 Salı 13:38
Genius SW-Flat2.1 800

Hoparlörün aslında kalını makbuldür denir. Ne kadar büyük bir sürücü varsa koninin derinliği de yükselir ve verilen sesin şiddeti artar. Fakat Bespoke isimli görünmeyen hoparlör teknolojisinin mucidi NXT tarafından geliştirilen düz panel hoparlör teknolojisi sayesinde, dar alanda makul miktarda ses çıkışı sağlanabiliyor. Ses gücü toplamda 15 Watt RMS seviyesinde.

2+1 hoparlör konusunda kullanıcıların sağladığı ince seçenekle göz dolduran Genius, bu modelinde iki tane uydu ve bunların bağlandığı bir merkez hoparlör ve amfi sistemi kullanılmış. Amfinin üzerinde sağ ve sol bağlantılar haricinde iki tane daha 3,5 mm’lik ses bağlantısı var. Bu bağlantıları kullanarak ürüne ses girişi sağlayabiliyorsunuz ve oradan kulaklığa ses çıkışı alabiliyorsunuz.


Subwoofer’ın arkasındaki bağlantılar.

Kablolu Kumanda

Üründe bir de kablolu kumanda var. Bu kablolu kumanda üzerinde açma kapama tuşu, ses ayarı ve bas ayarı mevcut. Bu kumandanın kablo uzunluğu 1 metre değil. Yani subwoofer kısmına bağlı olan kumandayı, subwoofer ile birlikte masada tutmanız bekleniyor.


Kumanda modülü kablolu olarak çalışıyor.


Ses Kalitesi

Ses kalitesinde çatlama ve herhangi bir kırılma dökülme olmasa da, yeterince doyurucu olmadığını söyleyebiliriz.  Özellikle orta seviye ve daha düşük frekanstaki seslerde (baslarda) genelde yaşanan aşırı doygunluk sorununun burada tam tersi gözleniyor. Dolayısıyla ürün şık görünümü ve pratik kullanımının yanında maalesef iyi miktarda pes ses sağlayamıyor.

Ses kanalında yazılımsal olarak oynarken 60 Hz kanalını yükselttiğinizde birden bire pes seslerin olduğu yerde hoparlörün tıkanmaya başladığını duyuyorsunuz. Bu rahatsız edici bir durum.


Genius bu ürününde NXT firmasının Flat Panel teknolojisini kullanıyor


Yorumlar

Genius’un bu çok kanallı hoparlör seti şirin bir ürün ve masa üstünde film izlerken kullanabileceğiniz bir hoparlör seti. Müzik dinleme konusunda verdiği ses bizi biraz hayal kırıklığına uğrattı. İnce ve şık tasarım dikkat çekerken fiyatı da göz dolduruyor. Yurt dışında bulabildiğimiz fiyatlara göre bu ürün yaklaşık 25 Euro. Dolayısıyla bu fiyata bu tarzın makul olduğunu düşünüyoruz.

Genius SW-Flat2.1 800
Hoparlör seti

Uydu ve merkez: 2 uydu ve 1 merkez
Çıkış gücü: 15 Watt RMS
Kumanda: Kablolu
Girişler: 3,5 mm ses girişi
Çıkışlar: 2x 3,5 mm sağ ve sol uydu, 3,5 mm kulaklık,

Üretici: Genius / Tayvan
Ülkemize getiren: Datagate
Telefon: (212) 332 15 00
Fiyat: Yaklaşık 25 Euro (yurtdışı fiyatı)

:: Bu ince tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Genius SW-Flat2.1 800”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yha bende almayı düiünüyorum yardımcı olurmusunuz

" Genius SW-Flat2.1 800 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genius SW-Flat2.1 800 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genius SW-Flat2.1 800 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "