Okunma

Genius Ödüle Doymuyor


13 Nisan 2009 Pazartesi 09:22
Genius Ödüle Doymuyor

Her yıl düzenlenen etkinliğe Ekonomik İşler Bakanlığı’nın himayesindeki Uluslararası Ticaret Bürosu ev sahipliği yaptı. “Tayvan Küresel Marka Değeri Araştırması” 2003 yılından bu yana Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi, (TAITRA) Business Next Dergisi ve Interbrand tarafından yürütülüyor. Araştırmada bütün küresel Tayvan markalarının finansal analiz, markalaşmanın rolü, marka gücü ve marka net değeri gibi ölçütleri göz önüne alınarak değerlendirme yapılıyor. Araştırma sonucunda yılın en yüksek gelir üreten 20 markası belirleniyor. Bu yılki Interbrand analizine göre, aralarında Genius’un da bulunduğu 4 marka yüzde 15’in üzerinde büyüme gösterdi. Genius ayrıca 19. sıradan 17. sıraya yükselme başarısını gösterdi. Genius bu sıraya 114 milyon dolarlık marka değeriyle ulaştı.


Genius Yönetim Kurulu Başkanı Alex Lee, ödülü Tayvan Cumhurbaşkanı Ma Ying-jeou’dan aldı.

Genius markalı ürünler arasında hoparlör, fare, klavye, web kamerası, kulaklık, dijital fotoğraf çerçevesi ve oyun bulunuyor. Bu durum Genius’a küresel pazarda 100 milyondan fazla tüketiciye ulaşma, ürünlerini yeniden konumlandırma ve kanal yapısını değiştirme fırsatı getirdi. Bunun sonucunda ise Genius marka değeri ortaya konmasında ürün ve ambalaj tasarımının öneminin altı çizildi.

Yenilikçi teknolojisi, sade ve çevre dostu estetiği ile Genius ürünleri Almanya’da Kırmızı Nokta Tasarım Ödülü, (Red Dot Design Award) ABD’de Uluslararası CES Yenilikçilik ve Mühendislik Ödülü, Almanya’da iF Tasarım Ödülü ve Japonya’da G-Mark İyi Tasarım Ödülleri’nde Ürün Tasarımı ve Tayvan’da Mükemmellik Ödülleri’nde Ulusal Altın Ödülü kazandı. Bu ödüller, “Genius” markasının Tayvan ve küresel pazarlarda takdirle karşılandığını ortaya koyuyor.

:: Genius markalı ürünlerden birine sahip misiniz?

Bilgi için: Genius
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Genius Ödüle Doymuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    çok kalitesiz ürünler üretiyor neyine ödül vermişler. zaten türkiye piyasındanda çektiler ürünlerinin çoğunu

" Genius Ödüle Doymuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Genius Ödüle Doymuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Genius Ödüle Doymuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "