Okunma

GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı


16 Mart 2012 Cuma 11:30
GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı

Teknoloji dünyasını sıkı takip edenler GeoHot takma isimli George Hotz’ı hatırlayacaktır. Hatırlayamayanlar için “Apple ve Sony’nin başının belası” gibi bir hatırlatma yapabilmemiz mümkün.

GeoHotz, ilk olarak PlayStation 3’ü kırmasıyla tanınmıştı. Sonrasında Sony’nin kendisine dava açmasıyla Anonymous’un Sony’i bu davayı açtığına pişman etmesi sürecinde de odak noktasındaki isim GeoHot olmuştu. Yaşanan olaylar sonrasında Sony davadan vazgeçmişti.

GeoHot’un bir diğer büyük başarısı ise Apple’ın son derece güvendiği iPhone’u kırması olmuştu. Zuckerberg’in de ilgisini çeken GeoHot, Facebook’tan aldığı iş teklifini kabul etmiş, ancak kısa süre sonra burdaki işinden de ayrılmıştı.

Bir süredir adını pek duyamadığımız Hotz, bu sefer nahoş bir olayla tekrar karşımıza çıktı. Texas sınırında polis devriyesi tarafından durdurulan Hotz, üzerinde esrar bulundurduğu için göz altına alındı. Kefaletle serbest kalan Hotz, hapis cezası almayacak.

::GeoHot’ın tutuklanmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adamı baktılar engelleyemiyorlar. böyle bir kumpasa düşürmüşlerdir. en azından gözdağı vermişlerdir o meşhur büyük firmalar…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  @14:02

  Bence sen iyi bir araştır sonra yaz !

  Tamam ilk JailBreak’i çıkardı ama ilk ürünü PS3’lere yaptığı hack işlemiydi. 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  herifte yetenek var ama kullanmasını bilmiyor yazık 🙁

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Geohot ilk olarak ps3 kirmasi ile taninmadi, jailbreak yapan ilk kisi kendisi. Yazinizi buna gore duzeltmenizi oneririm. İnsanlari yanlis bilgilendirmeyelim.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kan kardeşim

 6. -Beneficence- dedi ki:

  Bu gözlerde kan görüyorum vahşet görüyorum hocam

 7. SDN Okuru dedi ki:

  tipe baakk 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Tutuklandı başlığı kullanılmış. Ama yazıyı okuduğumuzda göz atına alınıp serbest bırakıldı yazıyor. Dikkat etmek için kullanılan gazete manşetleri gibi olmuş

 9. SDN Okuru dedi ki:

  o kadar işi zaten boş kafa ile yapamaz 😀

" GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GeoHot Uyuşturucudan Tutuklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "