Okunma

Gerçek Atılgan Ucuşa Geçti


11 Ekim 2010 Pazartesi 08:30
Gerçek Atılgan Ucuşa Geçti

Bilim kurgu filmlerde sık sık rastladığımız, uzaya yolculuk teması yakın gelecekte herkes için gerçek olacak. Günümüzde, multi milyarderlerin gerçekleştirebildiği bu turizim  Virgin firması tarafından her ekonomik sınıfa uygun hale getirilecek.(Evinizin Rahatlığında Uzay Yolculuğu)

Uçuk fikirleriyle tanınan ve havacılık sektöründe de şirketleri bulunan Virgin CEO’su Richard Branson geçtiğimiz yıllarda  bu projeyi hayata geçireceğini duyurmuştu.

Atılgan 47 bin feet yükseklikte 11 dakika boyunca serbest uçuş yaptı

 

Uzaya Turizm İçin Büyük Adım

Bu uğurda hazırlanan ilk uzay yolcu gemisi olan VSS Enterprise (Atılgan) dün ilk serbest süzülüşünü başarıyla gerçekleştirdi.

Adını Uzay Yolu dizisindeki efsanevi uzay gemisi Atılgan’dan alan araç, 2003 yılından bu yana projenin ulaştığı en uzak uçuş mesafesini kaydetti.

11 dakika boyunca uçan Atılgan 47 bin feet yüksekliğe ulaştı. Virgin’in projesinde yolcuları taşıyan mekik daha büyük bir uçak tarafından atmosfere çıkartılacak daha sonra ise buradan serbest uçuş için bırakılacak.

Böylece, Atılgan uzaya uçarken daha tasarruflu bir yol izleyecek.

:: Virgin’in bu projesi sayesinde uzaya gitme kister miydiniz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gerçek Atılgan Ucuşa Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gerçek Atılgan Ucuşa Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gerçek Atılgan Ucuşa Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "