Gerçek Lara Croft’lar Galerisi


30 Nisan 2010 Cuma 13:45
Gerçek Lara Croft’lar Galerisi
Oyunculuğa 90‘lı yıllarda başlayan için Tomb Raider tam bir devrim niteliğindedir. Tek düze macera oyunlarına renk getiren bu yapım ayrıca erkek egemenliğindeki sektöre meydan okuyordu. Soylu ve macera seven bir zengin olan Lara Croft, kendi sosyal statüsündeki birçok kadın gibi çay partisi düzenlemek yerine, arkeolojik kazılar yaparak eğleniyordu.


Tüm Lara Croft mankenleri Guinness için bir araya geldi

Dünya rekoru kıran güzeller

96 yılında hayatımıza giren Lara Croft, ardı ardına gelen oyunlarla oyun dünyasındaki yerini sağlamlaştırdı. Kötü eleştiriler alan oyunları bile bu karakterin güzelliği sayesinde satış rekorları kırdı. Dijital dünyada bu gelişmeler oluyorken, gerçek hayatta ise her oyunla birlikte yeni bir Tomb Raider modeli seçilmeye başladı.

Üstelik bu mankenler sayesinde Tomb Raider serisi, Guinness Rekorlar Kitabı‘na bile dahil oldu. Geçtiğimiz aylarda Guinness komitesi, Lara Croft’ı gerçek dünyada en iyi şekilde temsil edilen oyun karakteri seçti.

İşte dergilerin ufak çaplı çekimlerinden günümüze Lara Croft macerası…

Dergi güzeli


Vanessa Demouy 1997 yılında bir dergiye Lara Croft olarak poz veren ilk mankendi

Tomb Raider 1


 

Rhona Mitra, Eidos tarafından kiralanan ilk Tomb Raider mankeniydi. Kendisi ününü Hollywood’da da sürdürdü ve Underworld’un yıldızı oldu.

Olaylı Croft

 


Nell Mcdrew 98 ve 99 yılları arasında Lara Croft modelliğini yürüttü. Silahları ve askeri ortamları seven bu model Playboy’a çıplak fotoğraflar verince Eidos tarafından işten atıldı.

O da bir Lara

Lara Weller hem görünüşüylede adaşına oldukça benzeyen bir modeldi. Bir yıl boyunca Tomb Raider’lık görevini başarılı şekilde üstlendi. 

En genç Tomb Raider modeli


2000 ve 2002 arasında bu rolü üstlenen Lucy Clarkson aynı zamanda, 16 yaşında Tomb Raider seçilerek en genç Lara Croft olma unvanına da sahip oldu.

Başarısız oyunun başarılı temsilcisi

 


Tomb Raider tarihinin en kötü satışlarını elde eden Angel of Darkness için, Jill De Young seçilmişti. De Young fanatiklere yakın davranıp bol bol dış mekan pozları vermesiyle ünlüydü.

En farklı Lara

 

Yapımcı değiştiren seri bir önceki oyunun başarısız imajından kurtulmak için çeşitli devrimler yapmaya başladı. Croft mankenleri de bu durumdan etkilendi. Karima Adebibe, kendinden önceki mankenleri gibi koyu saç tonlarına sahip değildi. Adebibe açık renkli saçı ve farklı yüz hatlarıyla en farklı ama fanların ilgisini çekmeyen model oldu.

O gerçek Tomb Raider


Lara Croft gibi bir İngiliz olan Alison Carroll, atletizmle ve tarihle ilgileniyor. Silahlara düşkün olan bu son Croft, fiziği kadar kültürüyle de tam anlamıyla gerçek Tomb Raider olma unvanına sahip oldu.

Herkesin favorisi o

 


Angelina Jolie iki Tomb Raider filmiyle, karakterin tüm dünyada tanınmasını sağladı. Jolie her ne kadar Tomb Raider’a fiziken fazla benzemese de tüm dünyadaki erkekler için en iyi Lara Croft her o zaman o kalacak.

:: Sizin favori Tomb Raider mankeniniz hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gerçek Lara Croft’lar Galerisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gerçek Lara Croft’lar Galerisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gerçek Lara Croft’lar Galerisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?