5 bin Final Fantasy 14 hesabı banladı! İşte nedeni


07 Mart 2021 Pazar 22:00
ABONE OL
5 bin Final Fantasy 14 hesabı banladı! İşte nedeni

Final Fantasy serisinin geliştiricisi olan Square Enix, 5 binden fazla Final Fantasy 14 hesabını gerçek parayla işlem yaptığı gerekçesiyle yasakladığını duyurdu. Stüdyonun açıklamalarına göre bu hesaplar, oyunun dengesini bozabilecek gerçek para ticareti ve reklamlarla uğraşıyordu.

Final Fantasy 14 oyunculardan yardım istedi

Oyunun resmi web sayfasından yayınlanan açıklamada Square Enix, tam olarak 5 bin 37 hesabın gerçek parayla alım satım işlemleri gerçekleştirdiğini ve diğer yasa dışı faaliyetlere de katılım gösterdiğini belirtti. Geliştirici stüdyo 814 hesabın ise gerçek parayla alım satım reklamını organize ettiğinin tespit edildiğini ve bu hesapların da oyundan uzaklaştırıldığını ifade etti.

gercek-para-ticareti-final-fantasy-14-hesaplarini-banlatti

Öte yandan oyunculardan sorunu azaltmaya yardımcı olmaları için oyunun istemcisine bir hile raporu göndermeleri ve başkalarının bu tarz hizmetleri sunmaması için reklamları da rapor etmeleri istendi. Tüm bunlar muhtemelen sorunu tamamen ortadan kaldırmayacaktır. Ancak bu tarz faaliyetlerin azaltılmasına yardım etmesi bekleniyor.

MMO oyunlarında gerçek parayla güç ve teçhizat satın alma olayları yeni bir şey değil. Ancak diğer oyuncuların gerçekten kazanmadıkları yükseltmeler için ödeme yapmalarını görmek çoğu kez sinir bozucu durumlar yaratabiliyor. Kararlılığını göstermek için Square Enix de yaptığı açıklamada “Oyuncular hizmet koşullarını ihlal eden herhangi bir faaliyetten uzak durmaya özen göstermelidir. Bu bir MMO için kesinlikle geçerlidir” ifadelerini kullandı.

Son olarak Final Fantasy 16’nın PS5 için hazırlandığı şu günlerde Final Fantasy 14’ün de bir sonraki genişlemesi olan Endwalker’ı 2021’in sonlarında alacağını belirtelim.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" 5 bin Final Fantasy 14 hesabı banladı! İşte nedeni konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 5 bin Final Fantasy 14 hesabı banladı! İşte nedeni ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 5 bin Final Fantasy 14 hesabı banladı! İşte nedeni ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  2. 2 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!
  3. 3 Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme! Uygun fiyatlı kulaklık Philips TAH4205 inceleme!
  4. 4 Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme! Lydsto R1 Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  6. 6 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  7. 7 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  8. 8 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  9. 9 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  10. 10 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!