Okunma

Gerçek zamanlı uydu geliyor!


22 Nisan 2018 Pazar 20:30
Gerçek zamanlı uydu geliyor!

Hepimizin gözdesi Google Earth‘ü tarihe karıştıracak yeni proje EarthNow için Bill Gates, SoftBank ve Airbus düğmeye bastı.

EarthNow ile bütün gezegeni anlık bir şekilde keşfedebilirsiniz!

EarthNow‘un hedeflediği uzay görüntülemesi alışılmışın dışında ve gerçekliğe gerçek kadar yakın bir ürün ortaya koymak. Yeni proje ile, gerçek zamanda tüm gezegeni keşfedebilirsiniz.

Proje tamamlandığında, dünyanın her yerinde, yalnızca bir veya iki saniyelik bir gecikme süresiyle, dünyanın herhangi bir yerindeki videoların sunulması için uydular oluşturulmuş olacak.

Sadece bazı kurumsal iş yerleri ve devlet tarafından belirlenen kullanıcılara yönelik olan proje, doğal afetler ve terör hareketleri dahil her türlü istenmeyen durum hakkında istihbarat sağlayabilecek.

Bill Gates, Airbus, SoftBank ve Entelektüel Girişimlerin desteğine sahip olan proje, oldukça maliyetli olmasının yanı sıra teknoloji için atılmış yeni bir adım olacak.

Basın bültenine göre, uydu, “diğer tüm ticari uyduların toplamından daha fazla işlemci çekirdeği de dahil olmak üzere, eşi görülmemiş miktarda işlemci işlem gücüne sahip olacak.“. Zaten hem yüksek çözünürlükte videolar oluşturup hemde bunu yalnızca bir veya iki saniyelik gecikmelerle kullanıcıya sunmak kolay olmamalı.

Airbus tesislerinde üretimlerinin devam ettiği uyduların, bitiş süresi ise henüz belli değil.

:: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Gerçek zamanlı uydu geliyor!”

  1. Onur dedi ki:

    Türkiyenin üstüne perde çekelim bizi izlemesinler

  2. Aytekin arslan dedi ki:

    Merhabalar sizleri ilgiyle takip ediyorum yanliz siteile alakali kanimca kötürüm bir durumdan bahsetmek istiyorum haberlerde gezinirken uzerine basili tutup yeni sekme ac dediğimde yeni sekmeyi açiyorum yanliz yeni sekmeyi actigim sayfada da yine habere gidiyor bunu onune gecilirse cok memnum olurum

" Gerçek zamanlı uydu geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gerçek zamanlı uydu geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gerçek zamanlı uydu geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "