Okunma

Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü!


20 Kasım 2015 Cuma 05:30
Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü!

Uzay çalışmaları, her geçen gün yeniliklere vesile olmaya devam ediyor. Son kaydedilen bir görsel de, bu çalışmaların son örneklerinden oldu.

Yapılan bir açıklamaya göre, gezegenlerin form değiştirme ve büyüme anları, en nihayet görüntülenmesi başarılan çalışmalardan oldu.

İlk kez, Gezegen oluşumu görüntülendi!

15-11/20/news_2-nasa-gezegen-olusum-goruntusu.png

NASA tarafından açıklanan ve yayınlanan görsel ile, uzay tarihinde ilk defa, gezegenlerin oluşum sürecine dair görüntüler elde edilmiş oldu. Güneş sistemi içerisinde yer alan LkCa 15 ve LkCa 15b isimli iki gezegenini yanı sıra, bir üçüncüsünün de olduğu tahmin ediliyor.

15-11/20/news_1-gezegen-olusumu-sdn-populer-bilim-2015.png

NASA tarafından aktarılan bilgilere göre bu görüntü, gezegen oluşum sürecini ve form değişimlerini kaydetmiş durumda. Yine aktarılan bilgilere göre bu gelişme, Dünya’nın nasıl oluştuğu konusuna katkı sağlayacağı gibi, Dünya’nın geleceği ile ilgili de, çalışmalara detay katabilmiş olacak.

:: NASA’nın elde ettiği bu başarı ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Vay be o toz bulutu çekirdeğin çekimiyle milyonlarca yıl sonra birleşip büyük bir top oluşturacak sonra o topun yıldızına olan uzaklığına baglı olarak milyarlarca yıl sonra hayat belirtileri başlayacak sonra zeki yaşam formları olacak kadın erkek olacak bunlar sevişecek aşk acısı çekecek nebileyim savaşacaklar bir suru dan dun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Nasa yi seviyorum güzel işler çıkıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  gezegenin oluşumu demek! yani kendi kendine denk geliyor filan öylemi..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji sitesini bile yobazlar basmış diyecek söz yok

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Amin selamunkavlen

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Adamların uğraştıkları şeye bak bir de bizim Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli nin uğraştıkları şeye bak. Hacı çok gerideyiz ya

 7. SDN Okuru dedi ki:

  3D saçma resimler koyacağınıza orjinal görseli koyun, orjinal görsel burada;
  i.*****

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Allaha şirk koşmaktan başka bişey değil Sayın başbakanım bunları engelleyecek inşallah yakında

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ben dehayım. 2076 da dünyada kommunizmi ***** korkun benden

 10. SDN Okuru dedi ki:

  "ALLAH OL VE OLUR"

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel

" Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gezegen Oluşumunun İlk Görüntüsü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "