Okunma

Gezilesi 10 İnternet Sitesi


30 Haziran 2009 Salı 13:32
Gezilesi 10 İnternet Sitesi

Bu listemizi hazırlarken belirli bir konuya odaklanmayıp internetin farklı yönlerini tatmanızı sağlayacak bir ortam oluşturmaya çalıştık.

Birazdan detaylarını görebileceğiniz siteler arasında zoptik gibi ilginç ve eğlenceli sitelerden, Cumhurbaşkanı Nerede? gibi sizi devletin en üst mevkisinin resmi adresine yönlendirecek tavsiyelerimiz de bulunuyor. İşte gezmeniz için önerdiğimiz 10 site.

:: capoeira.org.tr

Resmi tanımıyla dövüş, dans, müzik ve akrobatik öğeleri bünyesinde taşıyan bir saldırı savunma sanatı olan Capoeira’nın Türkiye’de de ciddi bir kitlesi bulunuyor.

Bu kitleyi bir araya getiren Capoeira Gençlik ve Spor Kulübü Derneği 2007’den beri faaliyette. Hazırladıkları sitede Capoeira tarihinden düzenlenen kurslara, il temsilciliklerden faaliyetlere varan pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

:: takasx.com

Kitap okumayı seviyorsanız ve kütüphanenizdeki kitaplar arasında okuyacak biri kalmadıysa bu siteye uğramanızı öneririz.

Takasx.com adresinden yayın yapan siteye üye olarak elinizdeki kitapları ekleyebilir, diğer kullanıcıların kitaplarını görüntüleyebilir, dilerseniz kitaplar arasında takas gerçekleştirebilirsiniz.

:: binrota.com

Mevsim takvimi yaza uğrayınca gezi, gezmek, gitmek, görmek, uzaklaşmak gibi kelimeler daha bir revaçta olur. Bu sözcükleri dillerinden düşürmeyenlerin internetteki ortak noktalarından biri de binrota.

Sitede üyelerin gezileri sırasında çektiği fotoğraflara, gittikleri yerlerle ilgili yorumlarına ulaşabilirsiniz. Aklınızda bir yer yoksa anasayfadaki harita size yardımcı olmak için hazır tutuluyor, uğramamazlık etmeyin.

:: benikoruyun.com

Çocuklarda cinsel istismar, insanlığın önüne geçmesi gereken önemli sorunlardan biri. Konuya dikkat çekmek için Doç.Dr.Ayten Erdoğan‘ın öncülüğünde hazırlanan benikoruyun.com‘da konuyla ilgili bilgiler ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor.

Bu gönüllü platforma destek olmak isterseniz site yetkilileriyle irtibata geçebilir, ayrıca Destekleyin başlığı altından ulaşabileceğiniz banner’ı sitenizde yayınlayabilirsiniz.

:: kariyergenc.com

Geçtiğimiz aylarda açılan kariyergenç, sadece öğrencilerin ve yeni mezunların kabul edildiği bir kariyer sitesi.

Eğer siz de bu yaş ve kariyer grubundaysanız ismini her geçen gün daha fazla duyuran kariyergenç’e üye olarak iş bulma şansınızı arttırabilir, geleceğinize yönelik sağlam bir başlangıç yapabilirsiniz.

:: kimgelsin.com

Sevdiğiniz bir şarkıcı var, ama bir türlü yakından görme fırsatı bulamıyor, konserlerine katılamıyorsunuz. Üzülmeyin, artık bu isteğinizin daha kolay gerçekleşebilmesini sağlayacak kimgelsin.com var.

Siteye üye oluyor, konumunuzu belirtiyor, ardından sevdiğiniz sanatçıyı yaşadığınız yerde görmek için istekte bulunuyorsunuz. Sizinle aynı bölgeden ne kadar çok kişi aynı görüşü paylaşırsa o şarkıcının gelme şansı bir o kadar artıyor.

:: tccb.gov.tr/cumhurbaskaninerede

Haberleri açar öğrenirim, ne olacak ki demeden önce internetin faydalarından istifade etmenizi öneririz. Cumhurbaşkanlığı’nın resmi sitesi içerisinde yer alan ‘Cumhurbaşkanımız Nerede?‘ bölümünde gün gün nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

İşin, takdir edilmesi gereken yanı ise önceki ziyaretlerin yerlerine bakabilmeniz ve yurtdışı dahil yaptığı bu ziyaretlerin videolarını bile izleyebiliyor olmanız.

:: katılkazan.net

Özellikle yaz aylarında sayıları iyice artan ödüllü hediye ve yarışmaların duyurulduğu katılkazan.net, ilginç kategorileriyle de dikkat çekiyor.

Düzenlenen kampanyaların tüm detaylarıyla aktarıldığı siteyi dilerseniz e-posta adresinizi kaydederek düzenli takip edebilirsiniz.

:: kimkazandı.com

Düzenlenen kampanya ve hediyelerin duyurularının yapıldığı kimkazandı.com’un kuşkusuz en büyük farkı Garanti Bankası gibi büyük kurumların resmi sonuç açıklayıcısı ünvanına sahip olması.

Şans bir tık uzağınızda sloganıyla yayın yapan siteye hediye kazanmayı sevenlerin mutlaka uğramasını öneririz.

:: zoptik.com

Twitter’la ilgili sizlere zaman zaman haberler aktarıyoruz. Aktarsak da gelen yorumlardan bazıları “bunun Türkçe’si yok mu?” şeklinde oluyor.

Eğer bu kişiler arasındaysanız veya sosyal ağlara ve mikroblog dünyasına giriş yapmak istiyorsanız Twitter’la benzer bir sistemle çalışan zoptik ilk adımınız için uygun bir yer olabilir.

:: 10 site içerisinde en çok beğendikleriniz hangileri?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gezilesi 10 İnternet Sitesi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir kerede bir blog sitesini gezilesi site yapın!

" Gezilesi 10 İnternet Sitesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gezilesi 10 İnternet Sitesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gezilesi 10 İnternet Sitesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "