Okunma

Haftanın Web Siteleri


06 Kasım 2010 Cumartesi 13:30
Haftanın Web Siteleri

Günümüzde internet sayesinde insanlar yeni ufuklarla karşılaşıyor. Tüm dünyadan yeni insanlarla  ve kültürlerle tanışmak yine bu bilgi denizi sayesinde mümkün.

İnternet o kadar geniş ve büyük bir hale geldi ki burada gerçekten aradığınız şeyleri bulmak çok zor. Haftanın web siteleri her hafta sizler için en ilginç adresleri biraraya getiriyor.

Eğitimden, eğlenceye yine en farklı siteleri bu haftaki listemizde bulabilirsiniz.

Genç Beyinlere Teknoloji

Günümüz çocukları teknolojiyle oldukça içli dışlı büyüyor. İyi bir ebeveyn bu durumdan korkmak yerine evlatlarını geleceğin mesleklerine yönlendirebilir. İnternet bu yönlendirmeler için oldukça iyi bir kaynak.


www.gelisenbeyin.net

Gelişenbeyin adlı bu web sitesi orta öğretim çağındaki çocuklara bilimsel projeler konusunda destek oluyor. Video ve makalelerle desteklenen site ödev ve eğitim için iyi bir kaynak. Ancak site Firefox’la pek uyumlu çalışmıyor.

Dünyayı Keşfedin

İnsanlar gündelik yaşamlarında pek fark etmeseler de dışarıda keşfedilmeyi bekleyen koskoca bir dünya var. Farklı kültürler, şehirler ve sanat anlayışları gezegenimizi daha zengin hale getiriyor.


www.yolculukterapisi.com

Bu site, fotoğraflar yardımıyla sizi bir safariye çıkartıyor. Ayrıca turistlik olarak hangi ülkeye ne zaman gidilmeli bu bölgelerin festivalleri hangi tarihlerde yapılıyor gibi rehber içerikli tavsiyelerde sitede yerini bulmuş.

Başka bir ülkeye gitmeden önce mutlaka göz atmanız gereken bir site…

Çocuklar İçin Matematik

Matematik dersler ve günlük hayatta ayrı bir yere sahip. Genelde sıkıcı ve zor olduğu için ilköğretim çağındaki çocuklar bu dersten soğurlar.

www.matematikcifatih.com

Matematikcifatih adlı site ise sanal dünyanın nimetlerinden faydalanıp çocuklara bu dersi sevdirmeye çalışıyor. Ücretsiz üyelik sonucunda, haftalık sorulara cevaplar ve ders sonuçları sitede yer alıyor.

Bebekler İçin Alışveriş Sitesi

Aileye yeni bir üye katılmasıyla birlikte ebeveynlerin yaşamları da değişiyor. Çünkü bebeklerin sağlıklı ve düzgün büyümesi için birçok farklı ürünün alınması gerekiyor.

www.bebeksepeti.com.tr

Mağaza mağaza dolaşmaya vakti olmayan ailelerin alışveriş tercihini genellikle internetten yana. Ancak normal alışveriş sitelerinde bebekler için ayrılmış bölümler oldukça yetersiz.

Bu yeni site, bebekli ailelere yardımcı olmak için geniş bir arşivle özel ürünler satıyor.

Sorarak Öğrenin

Eğitim sistemimiz daha iyi yerlere gelmek için sınavlarla dolu bir yapıya sahip. Lise ve üniversitede başarılı olmak isteyen öğrenciler bu sınavları geçip en iyi tercihi yapmalılar.


http://sordu.com

KPSS ve diğer memurluk personel sınavları birçok insan için korkulu rüya oluyor. Sordu.com eğitim ve danışmanlık konusunda canlı olarak sanal hizmet veriyor. Oldukça ilginç içeriği olan bu site çoğunlukla internet başında ders çalışanlar için faydalı olacak.

Usta Bulma Sitesi

Mutlaka her evin bir gün yapı ustası gerektiren sorunları olur. Ya tesisatta bir sorun vardır ya da ufak inşaat ve tadilat işleri yapılmak zorundadır.

www.ustabulunur.com

Bu gibi durumlarda, usta bulmak bazen dert olabilir. Ancak internetteki alışveriş sitelerine usta bulan yeni sayfalarda eklendi. Bu sitede ustalar kendilerini tanıtan ilanlar bırakıyor. Siz ise yapacağınız işe en uygun kişiyi seçebiliyorsunuz.

20 Yıl Sonraki Halinizi Görün

Çoğu insanın yaşlanmaya karşı fobisi vardır. Hızla geçen yılların vücutlarında bıraktığı etkiden çekinen herkes için ilginç bir site bulunuyor.

www.in20years.com

Animasyon yapısı sayesinde yüklediğiniz resmin 20 yıl sonraki haline getiren bu site hem eğlenmek hem de gelecek için fikir almak için ilginç bir sayfa.

Otomobiller Hakkında Her Şey

Otomobiller birçok insan için tam bir yaşam tarzı. Araçlarında kendini bulan insanlar bu sektörde olup biten her şeyi öğrenmek istiyor.


www.carmedya.com

Carmedya online otomobil dergisi olarak bu konuya meraklı insanlara hitap ediyor. Otomobil severler için hazırlanmış site bu konuyu sevenler için birebir.

:: Bu sitelerden en çok hangisi işinize yaradı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Haftanın Web Siteleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kaan Sarıaydın

  Ekonomi'nin Kalbi Burada Atıyor

  Facebook
  İnstagram
  Twitter

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sitenizi severek takip etmekteyim. Geliş***** sitesi firefox’ta gayet güzel çalışıyor. Sıkıntının kaynağını ben bulamadım. Acaba ben mi göremiyorum?
  Saygılarımla…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel bir site, matematik videolu kon uanlatımları var, herkese tavsiye ederim…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel siteleri seçmişsiniz. Tebrik ederim.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "