Okunma

Haftanın Web Siteleri


13 Kasım 2010 Cumartesi 10:30
Haftanın Web Siteleri

Günümüzde internet sayesinde insanlar yeni ufuklarla karşılaşıyor. Tüm dünyadan yeni insanlarla ve kültürlerle tanışmak yine bu bilgi denizi sayesinde mümkün.

İnternet o kadar geniş ve büyük bir hale geldi ki burada gerçekten aradığınız şeyleri bulmak çok zor. Haftanın web siteleri her hafta sizler için en ilginç adresleri biraraya getiriyor.

Eğitimden, eğlenceye yine en farklı siteleri bu haftaki listemizde bulabilirsiniz.

Doğum Gününüz Hakkında

İnsanlar için doğdukları gün fazlasıyla özeldir. Birinin doğum gününü bile unutsanız o kişinin size olan bakışı tamamen değişebilir. İşte bu hasas nokta birçok farklı hesaplamanın ve özelliğin ortaya çıkmasını sağladı.

www.hediyedenizi.com

Bazen sevdiğiniz kişiye doğum günü almanın en iyi yolu bu özelliklere göre bir hediye seçmek. Uğurlu, taştan bir sayıya kadar o günü sembolize eden herhangi bir ürünü doğum günü hediyesi olarak seçebilirsiniz. Bu site, size doğum günleriyle ilgili her türlü bilgiyi veriyor.

Yerli Arama Motoru

Arama motoru denizine yeni siteler eklenmeye devam ediyor. Google gibi bir devin karşısında duran siteler ayakta durmak için farklı özelliklere sahip olmak zorunda. Rotaa.com ise şirketleri hedef alan özel bir yapıya sahip.


search.rotaa.com

Bir şirket ismi arattığınız zaman dünya çapında aynı anlama gelen onlarca farklı kelimeye ait sonuçları görmek istemiyorsanız bu site sizin için faydalı olacaktır. Sayfanın hazırlayıcıları resim ve video arama özelliklerini de siteye eklemiş durumda.

Teknoloji Üzerine Blog

Hayatımıza son 10 yıl içerisinde girmiş olsa da Blog kavramı internetin en güçlü olduğu yanlardan biri.


www.devdala.com

Özellikle Irak savaşında yayınlanan Blog yazılarının gazete ve televizyonlardan daha fazla ilgi çekmesi bu kavramının ne kadar da önemli bir hal aldığını göstermiş oldu.

Bu Blog ise teknoloji ve yazılım konusunda yazdığı faydalı bilgilerle dikkat çekiyor.

Ceyhun Yılmaz Resmi Sitesi

Ceyhun Yılmaz ilginç espri anlayışı ve şiir sevgisiyle bilinen bir radyo programcısı. Kendine has bir dinleyici kitlesi olan Ceyhun Yılmaz, işlerini ve yaşantısını paylaştığı özel bir siteye sahip.


ceyhun.bestfm.com.tr

Özellikle ünlü dizi Ezel‘in mizahi versiyonu Dizel adlı radyo tiyatrosundan parçaların bulunduğu sayfa mutlaka ziyaret edilmeli.

Sanalda Not Tutun

Dilimizde suya yazı yazsan kalır mı? Diye bir atasözü vardır. Boş işlerle uğraşmak için kullanılan bu atasözü belirli bir bakış açısına göre sanal dünya için de geçerli olabilir.


notebook.zoho.com

Ancak teknoloji sayesinde internet boşluğuna not almanız bile mümkün. ZohoNotebook adlı sitede istediğiniz gibi yazı yazabilir ve notalarınızı internet bulutunun içerisinden çağırabilirsiniz.

Duygusal Sosyal Ağ

Sosyal kavramı günümüzde internet denilince ilk akla gelen şeylerden biri. Facebook ile başlayan çılgınlık dünya çapındaki yüzlerce siteye de sıçradı.

www.duygudurum.com

İnsanlar, kendi grup normlarına uygun kişileri bulmak için bu siteleri kullanıyor. Bu tarz siteleri ise bir birlerinden ayıran en büyük farklılık tabii ki içerikleri ve kurucuların sahip olduğu farklı fikirler. Bu sitede amaç sosyal testler yapıp aynı duyguda olan insanlar bir araya getirmek.

Ruhsal Duruma Göre Müzik

İnsanların ruhsal durumu çalışma performanslarından yaşam kalitelerine kadar birçok konuyu ilk elden etkiliyor. Ruh halinize uygun müzik dinlemek ise sizin daha iyi bir psikolojide kalmanızı sağlayacaktır.


www.stereomood.com

Bu ilginç site, arattığınız ruh hali ya da işe göre en uygun müzik ve radyo istasyonlarına ulaşmanızı sağlayacak.

Icon Arama Derdine Son

İnternet sitesi tasarlarken ya da bir program yazarken aslında çok basit gözükse de doğru iconu kullanmak oldukça önemlidir.


www.iconfinder.com

Sitelere can veren ve gerektiğinde kullanıcıların daha fazla ilgi göstermesini sağlayan iconları tek tek bir grafik programında yapmak zorunda değilsiniz. Bu site icon üzerine kurulu ilginç bir arama motoru.

Ücretsiz Manga Arşivi

Japonca çizgi roman anlamına gelen Manga gençler arasında son yıllarda büyük bir popülerlik kazandı.


mangastream.com/manga

Ülkemizde bulunması zor olan bu eserlerin hayranıysanız tanıttığımız site çok hoşunuza gidecek. Çünkü sitede her hafta çıkan manga‘lar hakkında bilgi ve onları indirip okumak için arşiv bulunuyor.

:: Bu haftaki seçimleriniz arasında sizin favoriniz hangisi oldu?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Haftanın Web Siteleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Haftanın Web Siteleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Haftanın Web Siteleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "