Okunma

GİLT Akademi 14 Başlıyor!


12 Mart 2014 Çarşamba 13:10
GİLT Akademi 14 Başlıyor!

Girişimcilik, mobil ve mobil oyun üzerine düzenlenecek 3 günlük bir organizasyon olan “GİLT Akademi’ 14”te mobil uygulama ve mobil oyun workshopları da yer alacak. Katılımcılar bu workshoplarda kendilerini test etme imkanı bulurken bir yandan da salon çevresinde bulunan stantlardan firma temsilcileriyle görüşüp staj imkanı yakalayabilecekler.

Mobil konusunda kendini kanıtlamış konuşmacılar, mobilin girişimcilikteki yerini geçmiş örneklerle değerlendirerek, gelecekte yapılması gerekenleri girişimcilere aktaracaklar. Ayrıca mobil sektörünün ekonomisini etkileyen; “işletim sistemlerinin dağıtımı”, “telefon modellerinin önemleri”, “mobil hedef kitlesi”, “mobil uygulama ve oyunların kategorileri”, “kullanıcı sekmenlerinin dağılımı”, “mobil reklam sektörü”, “mobil pazarlama” gibi konuların yanı sıra “bilişim hukuku” ve “basında mobil” gibi daha genel konular da GİLT Akademi’ 14 te yoğun olacak işlenecek.

Mobil oyun sektörü ile ilgili konular konuşulacak

Akademinin ikinci gününde tamamen mobil oyun sektörüne odaklanılacak. “Yurtdışı ile Türkiye pazarları arasındaki farklar”, “mobil oyun tasarımı”, “lokalizasyon”, “oyun geliştirirken dikkat edilmesi gerekenler”, “oyun çıktıktan sonra yapılması gerekenler” gibi konular ve “başarılı oyun geliştiricileri”, “mobil oyun ödeme sistemleri” de detaylarıyla katılımcılara aktarılacak.

Akademinin son günü sabahtan öğlene kadar Oyun Workshop’u, öğleden sonra Uygulama Workshop’u gerçekleştirilecektir. Katılımcılar workshoplar haricinde “üniversite mobil”, “sağlıkta mobil”, “bankacılıkta mobil”, “habercilikte mobil” gibi konu başlıkları ve mobil uygulama veya mobil oyun geliştiricilerinin girişimcilik hikayelerini de dinleyebilirler. Şirketlerin mobil uygulamalara ne derece önem verdiğini ve geliştirmek için neler yaptıklarını yine aynı şirketlerin konu ile ilgili departmanlarından gelecek konuşmacılar anlatırken, başarılı olmuş girişimcilerin hikayelerini ve tavsiyelerini kendilerinden dinleme fırsatı sağlayacaksınız.

Etkinliğe kayıt yapmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

:: Etkinliğe katılacak mısınız?

 
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GİLT Akademi 14 Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GİLT Akademi 14 Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GİLT Akademi 14 Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "