Okunma

Giphy, Vine videolarını istiyor


29 Ekim 2016 Cumartesi 13:00
Giphy, Vine videolarını istiyor

Vine’da 6 saniyelik videolar yayınlayarak fenomen olan, yüz binlerce takipçisiyle şöhretin zirvesine taşınan kullanıcılar Twitter’ın Vine’ı kapatma kararıyla büyük şok yaşıyorlar.

Gerçi çoğu fenomen Snapchat hesapları üzerinden fenomenlik kariyerine devam ediyorlar ama Vine üzerinde sayısız videosu olan kullanıcılar bu arşivin silinme tehlikesi nedeniyle tedirginler.

Vine videolarının silinmeyeceği garantisi var mı?

Twitter her ne kadar arşivleri silmeyeceğini ve Web sitesinin yayında kalmaya devam edeceğini açıklasa da, 15 yaşında şımarık bir kız çocuğu gibi sürekli karar değiştiren Twitter yönetiminin yarın Vine’ı tamamen kapatmayacağının garantisi yok.

İşte bu tehlikeye karşı, Giphy’den bir teklif geldi.

Vine kullanıcılarına çağrıda bulunan Giphy, kullanıcıların tüm arşivlerini Giphy’e transfer edebileceklerini duyurdu.

Bu transfer için özel bir araç yayınlayacak olan Giphy, böylece kullanıcıların Vine’daki video arşivini pratik şekilde Giphy hesaplarına taşımalarını mümkün kılacak.

Giphy, yeni aracın ne zaman hazır olacağı konusunda henüz bilgi vermedi ancak Vine’ın kapatılması kararı henüz açıklanmış olduğu için Giphy’nin transfer aracını önümüzdeki günlerde hazır edeceği düşünülüyor. 

Eğer Vine üzerinde arşiviniz varsa, bu seçenek de aklınızda bulunsun.

:: Vine’ın kapatılması Twitter’ın iflas bayrağını açacağının işareti olabilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Giphy, Vine videolarını istiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir sürü vine nım var ve silinmesini istemiyorum. Bu çok iyi olur.

" Giphy, Vine videolarını istiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giphy, Vine videolarını istiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giphy, Vine videolarını istiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "