Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği


04 Aralık 2020 Cuma 18:08
Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek kuluçka merkezi, düzenli olarak gerçekleştirdiği Big Bang etkinliğiyle girişimcilere fon sağlıyor. Big Bang 2020 etkinliği katılımcılarıyla ropörtaj yaptık.

Big Bang 2020 etkinliği nasıl geçti?

Ülkemizi gururlandıran üniversitelerimiz arasında yer alan İTÜ, ARI Teknokent bünyesinde yürüttüğü çalışmalar ile girişimcilere ve girişimci adaylarına hem maddi hem de manevi destekte bulunuyor. Dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek kuluçka merkezi, girişimcilik ile ilgili etkinliklere ev sahipliği yaparak girişimci adaylarının yatırımcılar ve mentorlar ile buluşmasına katkıda bulunuyor.

İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, ” Bu yıl düzenlediğimiz 9. Big Bang etkinliğyle birlikte kuluçka merkezimizde bulunan en başarılı girişimleri sahneye davet ediyor ve girişimlerimiz ile yatırımcıları biraraya getiriyoruz. Bu yıl gerçekleştirdiğimiz hibrit etkinlik sayesinde hem internet üzerinden daha fazla katılımcıya ulaşma imkanı elde ettik. Bugüne kadar yetiştirdiğimiz 750 start-up, toplam 250 milyon Türk Lirası ciro elde etti ve 200 milyon Türk Lirası’ndan fazla yatırım aldı. ” ifadelerini kullandı.

Avokadio kurucu ortağı Gökçen Garipoğlu, ” Avokadio, nefesten bazı gazların analizlerini yaparak metabolizmanın beslenme şeklinden nasıl etkilendiğini analiz eden ve kilo kontrolünü daha kolay hale getiren bir sistem. Ayrıca Avokadio metabolizma değerlerinizi internet üzerinden doktorunuza ve diyetisyeninize aktarabiliyor. ” dedi.

Dikkat çeken bir diğer girişimse çocukların ilgi işlemsel düşünce yeteneğini artırmayı hedefleyen Tospaa adlı girişim. Girişimin kurucu ortağı Adnan Tamer, ” Kodlama için gerekli araçlar her okulda ne yazık ki bulunmuyor. Bu açığı kapatabilmek için Tospaa adlı girişimi kurduk. Mobil uygulamamızın da bulunduğu ürünümüzü yurt dışında da satmayı planlıyoruz. ” ifadelerini kullandı.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Gordion Game müthiş bir platform oluşturmuşlar. Heycanla bekliyorum…

" Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!