Okunma

Girişimcilere umut olan haber (Röportaj)


27 Haziran 2019 Perşembe 14:47
Girişimcilere umut olan haber (Röportaj)

Haziran ayının ilk haftalarında PayU tarafından satın alınan iyzico’nun yeni dönem planları arasında neler yer alıyor? Satın almaya ve gelecek planlarına dair her şeyi öğrenmek için mikrofonumuzu iyzico Kurucu Ortağı ve CEO’su Barbaros Özbuğutu’ya uzattık.

iyzico’nun 165 milyon dolar karşılığında PayU tarafından satın alınması girişimcilik dünyasında umut veren bir haber olarak nitelendiriliyor. Röportajımızda Özbuğutu, TechInside izleyicileri ve okurları için hem şirketin ilk dönemlerini hem de bundan sonraki planlarını anlattı.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

iyzico PayU tarafından satın alındı

TechInside’ın haberine göre, 2013 yılında kurulan iyzico, işletmelerin çok fazla POS cihazı arasında boğulmasının önüne geçmeyi amaçlıyor. Bir ödeme alma hizmeti olan iyzico, ödeme hizmetlerinde kolaylıklar üzerine kurgulanmış bir dünya yaratmayı hedefliyor. Dijital dünyada ödeme kabul etmek isteyen işletmeler için bunu tek bir platform haline getiren iyzico, yakın zamanda PayU tarafından satın aldı. 165 milyon dolar karşılığında satın alınan iyzico, bütün startup’lara umut oldu.

Son 6 yıl içinde yaklaşık 28 milyon dolarlık yatırım alan iyzico bu yatırımını Türkiye’deki iş modelini oluşturmaya ve büyütmeye harcadı. 2017 yılından 2018 yılına kadar yaklaşık yüzde 70 oranında büyüyen şirket, 2018’den 2019’a kadar ise yaklaşık yüzde 150 büyüme kaydetti. Bunu gören şirketlerin ilgisini çeken iyzico, PayU’nun da radarına takıldı.

Özbutuğu, PayU tarafından gelen teklifi kabul etmelerinin sebebi olarak, Türkiye’de 5 yıl içinde en büyük 5 finansal kuruluşu arasına girme hedefini gösterdi. Bu yolda PayU ile güçlerini birleştirerek çok daha hızlı ilerleyebileceklerini düşünen Özbuğutu, oluşturulan vizyonda ve misyonda bu ortaklığın önemli olacağını vurguladı.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Girişimcilere umut olan haber (Röportaj) konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Girişimcilere umut olan haber (Röportaj) ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Girişimcilere umut olan haber (Röportaj) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "