Okunma

Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor?


20 Haziran 2014 Cuma 05:30
Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor?

Köklü bir geçmişe sahip Atari’nin günümüz konsol dünyasında bir hayli geri planda kaldığı, üstelik mobil oyunların ışık hızındaki seyri ile birlikte en genel tanımıyla oyunun dışın doğru iyiden iyiye itildiği biliniyor.

Şirketin, son yıllarda iPad için geliştirdiği bir takım konsol-vari aksesuarları ve mobil uygulamaları dışında pek fazla bir hareketi de teknoloji basınına konu olmuyordu ki flaş bir haber geldi. Atari, acaba ölü toprağını üzerinden atmaya karar mı verdi?

Yapılan resmi bir açıklamaya göre Atari, giyilebilir teknolojiler üzerine yoğunlaşmış durumda ve yakın zamanda bazı yeniliklerle tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Özel içerikler

Atari şirketinin iOS, Android platformlarına dair tam olarak ne gibi yeniliklerle tüketicilerin karşısına çıkacağı tam olarak bilinmiyor, ancak güçlü ipuçları mevcut.

Özel video içeriği ve uygulamalar ile desteklenecek akıllı saat, gözlük gibi ürünlerle sağlanacak oyun deneyimlerine dair de bir takım işaretler söz konusu. Atari’nin Pong World, Asteroids Gunner gibi mobil platform oyunlarında bu ürünlerin kullanımı mümkün olabilir. Umut vaat edici bu haber, oyun severleri heyecanlandırmaya yeteceğe benziyor. Konuya dair gelişmeleri takip etmeyi sürdüreceğiz.

:: Atari’nin yeni teknolojilerle oyun meraklılarının karşısına çıkma hedefi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gelecekte oyunları vücudunuzla oynayabilirsiniz ne demek la.. joystick yerine ne kullanıcaz biz 😀

" Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giyilebilir Atari’ler mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "