Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler!


20 Kasım 2020 Cuma 18:00
Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler!

Giyilebilir cihaz satışları için yeni veriler yayımlandı. Yeni verilere göre bu yıl giyilebilir cihazlara yüzde 30’dan fazla bir talep vardı. Bunun yanında giyilebilir cihazların 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık 70 milyar dolarlık bir pazara karşılık gelmesi bekleniyor. Baskın sektör ise tahmin edebileceğiniz üzere sağlık oluyor.

Giyilebilir cihaz satışları yüzde 30 artış gösterdi

CNBC’de yer alan habere göre, giyilebilir cihaz satışları; insanların sağlık durumlarını izlemek adına satın aldıkları cihazlarla birlikte küresel olarak yüzde 30′dan fazla arttı. Samsung Electronics’in kıdemli başkan yardımcısı Taejong Jay Yang tüketicilerin koronavirüs küresel salgını sırasında sağlıklarını kontrol etmek için kullanabilecekleri giyilebilir ürünler satın aldıklarını belirtiyor.

Tüketicilerin çoğu bu yıl salgın nedeniyle daha az harcama yapmayı planlasa da, giyilebilir cihaz satışları geçen yıla göre büyük oranda artış gösterdi. Beklenenin biraz daha üstünde olan bu veriler ilerleyen dönemde eğer fiyatlar da düşerse daha popüler bir alan haline geleceğini gösteriyor.

Giyilebilir cihaz satışları

Araştırma şirketi IDTechEx’e göre, giyilebilir cihazların 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık 70 milyar dolarlık bir pazara ulaşacak. Bu cihazların ise genel olarak talep gördükleri alanlar ise medikal ve fitness dahil olmak üzere baskın sağlık hizmetleri sektörü olduğu görülüyor.

Sektörün en dişli aktörleri ise Apple, Samsung, Huawei ve Xiaomi oluyor. Hem akıllı saatleriyle hem de akıllı bileklikleriyle milyonlarca kişiye seslenen bu markalar, ilerleyen yıllarda çok daha fazla kişiye seslenecek cihazlara ev sahipliği yapacaklar.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giyilebilir cihazlara talepte artış var: Popülerler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi