Okunma

Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor!


07 Mart 2019 Perşembe 11:06
Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor!

Giyilebilir teknoloji pazarı, 2018 yılında, son üç aylık satışların da etkisiyle yüzde 27 civarında bir büyüme yaşadı. Özellikle Huawei ve Xiaomi, geçen yıla göre çok iyi satış rakamları elde etti. IDC firmasının açıkladığı verilere göre Xiaomi yüzde 45’lik bir büyüme kaydetti.  Huawei ise yüzde 147’lik muhteşem bir artış oranı yakaladı. Samsung da geçen yıla göre yüzde 85’lik bir artış başarısına imza attı.

Apple giyilebilir teknoloji pazarında hala lider

Apple, her ne kadar, rakip firmalar kadar yüksek bir artış oranı yakalayamasa da, 2018 yılında yüzde 39.5 bir artışla ve 46.2 milyon satış rakamıyla hala zirvedeki yerini koruyor. 2018 yılının çok verimli geçen son üç ayında Apple, 10.4 milyonu Apple Watch olmak üzere 16.2 milyon adet giyilebilir ürün sattı. Satışların diğer kısmını ise AirPods ve Beats ürünleri oluşturdu.

Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor!

Genel tabloya baktığımızda Xiaomi ikinci sıraya yükselirken, Samsung, ciddi bir artış yakalamasına rağmen kendisine ancak beşinci sırada yer bulabilmiş. Huawei ise Watch GT ve FreeBuds 2 Pro gibi yeni ürünlerinin de yardımıyla Samsung’un üzerinde dördüncü sıraya yerleşmiş.

Giyilebilir teknoloji ürünlerindeki çeşitlilik ve insanların bu yöndeki ihtiyaçları artmaya devam ettiği sürece bu pazarın daha da büyümesi kaçınılmaz görünüyor.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  ”74 milyon adet abonemiz 4.5G hizmetinden faydalanıyor”
  YERSEN.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huwai gt watch süper

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple dan başka akıllı saat tanımam süper teknoloji uyumulu süper

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Saat ne ya. Kullanan ksç kişi bir daha bu saçma teknolojiye para verir. Kulanışsız ve gerek olmayan bir teknoloji..

 5. DebtForce dedi ki:

  Apple bu pazarı lider götürür uyumu çok iyi telefonla

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Samsung artık sadece piyasanın tek hakimi oadıgını kabul edip fiyatları düşürmesi lazım 3te 1 e mal et 3 katına sat artık yemiyor sistem tıkandı

" Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giyilebilir teknoloji pazarı hızla büyüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "