Okunma

Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep gittikçe artıyor!


04 Aralık 2018 Salı 23:00
Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep gittikçe artıyor!

IDC geçtiğimiz günlerde, giyilebilir teknoloji ürünlerinin, 2018 üçüncü çeyreğine dair raporlarını yayınladı. IDC’e göre üçüncü çeyrekte, küresel ölçekte 32 milyon birim cihaz sevk edildi. Rapora göre Fitbit, Garmin ve Huawei gibi markaların yeni ürünleri sayesinde, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 21,7‘lik bir artış yaşandı.

Satış adetleri yüzde 21 oranında yükseldi!

Raporlarda belirtildiğine göre, temel işlevler için kullanıma uygun olan akıllı bilekliklere, talepler yoğun bir şekilde arttı. Xiaomi, özellikle son akıllı bileklik ürünü Mi Band 3 ile, en üst sırada yer aldı. Şirket, ürünlerinin yaklaşık yüzde 80‘ini, iç pazarda satmaktaydı. Ancak bu çeyrek için, Çin’de bulunan satışlar yüzde 61‘e geriledi. Kalan yüzde 39‘luk kısım ise, dünya genelinde satıldı.

giyilebilir teknoloji

Apple ise, listenin ikinci sırasında yer buldu. Geçen yıl üçüncü çeyrekte 2,7 milyon birim olan satışları, bu yılın aynı döneminde 4,2 milyona yükselmiş durumda. Pazar payını da yüzde 10,3‘den yüzde 13,1‘e yükseltti. Yine de Xiaomi’nin birim ve pazar payı konusunda yakaladığı başarının yanında, pek de yüksek durmuyor. Apple’ın tanıttığı Watch 4, bu satışların artmasında yardımcı olan en önemli etken.

Fitbit de, giyilebilir teknoloji alanında sağlık kısmına yönelen bir marka. Huawei, çok büyük sıçramalar yapamasa da, Samsung satışları ikiye katlamış durumda. Son çıkarttığı model dışında, şirketin Gear S3 ve Sport modellerine olan güveni de oldukça yüksek.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep gittikçe artıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep gittikçe artıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep gittikçe artıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "