Okunma

Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor


20 Temmuz 2013 Cumartesi 19:00
Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor

Google‘ın deneme aşamasından çıkan ve gelecek aylarda satışa sunulacak olan akıllı gözlüğü, Apple‘ın iddialara konu olan akıllı saati derken, “giyilebilir teknoloji” birçok firmanın ilgi alanı olmaya başladı.

Tasarım aşamasındaki giyilebilir ürünlerin teknoloji alanında yeni bir çığır açması ihtimali üzerinde duran şirketler, olası bir “giyilebilir teknoloji devrimine” hazırsızlık yakalanmak istemiyor.

Bu kategorinin oluşması ve ürünlerin tüketiciler tarafından ne ölçüde benimseneceği henüz tam olarak bilinmese de büyük şirketler boş durmuyor ve bu alandaki hazırlıklarını sürdürüyor. TechCruch sitesinin haberine göre bu markalardan biri de Motorola. Giyilebilir teknoloji tasarım grubu için endüstiriyel tasarımcı arayışına giren şirket, bu alandaki çalışmalarına hız verdi.


Motorola’nın 2011 yılında ürettiği MotoACTV adlı ürün

Motorola‘nın geçmişinde de, giyilebilir teknoloji alanında gerçekleştirilen erken dönem denemeleri bulunuyor. 2011 yılında saat şeklindeki MP3 oynatıcısı MotoACTV adlı ürünü piyasaya süren şirket bu üründen istediğini bulamasa da, yaşanan gelişmeler önümüzdeki dönemde Motorola‘nın tekrar yarışa katılacağı yönünde.

:: Giyilebilir teknoloji ürünlerinin kısa zamanda yaygınlaşmasını bekliyor musunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  siz ne diyonuz motorola internet ve telefon ayrıca saat işini gören kol saati yapmış

 2. SDN Okuru dedi ki:

  motorola googlein yani google motorolayi satin aldi neden bagimsiz bir firmaymis gibi yazildi ayrica motoactv icine android 2.2 yuklenebilen sahane saat mp3 player gps wifisi olan cihaz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Gel motorola gel eskisi gibi kurtar bizi leğen plastiklerinden hayt koçum benim

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Once urunlerine guncelleme destegi versin birak bu isleri motorola…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  En çok görmeyi istediğim olaylardan biri giyilebilir teknolojinin yaşamımıza aktif olarak katılması. Buyursun gelsin. Rekabet güzeldir yeni ürünler çıkarır.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iPod nano 6. nesil gibi olmus resimdeki mp3 calar. Ayrica iPod nano su an dunyanin en ince muzik calari ve apple daha da ince giyilebilir teknoloji uzerinde calisiyordur bence…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Azim Köse yeni misin? seni ilk defa görüyorum. Ve cevabım Hayır..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  motoroladan bi cacik olmaz

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Giyilebilir teknoloji önümüzde yıl cep telefonunu yanına takıp gömleginide yukarı kaldıran insanların hava atma aracı olacak..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Gelsin Gelsin ne kadar rekabet o kadar Güzel ürün.

" Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Giyilebilir Teknolojilere Motorola Ekleniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "