Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı


09 Haziran 2020 Salı 11:00
Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı

Project Oak Tree adında olan bir PlayStation 4 oyunu tespit edildi. Bu yapım hakkında elde edilen bilgiler oldukça son derece kısıtlı. Henüz duyurulmayan bu oyunun yolun başında olduğu anlaşıldı.

PlayStation 4 oyunu Project Oak Tree hakkında neler biliniyor?

Gizemini koruyan oyunun çok oyunculu bir proje olduğu doğrulandı. Henüz alfa aşamasında olan gizemli oyun, neredeyse 3 GB’lık bir alan kaplıyor. Ayrıca kendisinin CUSA kodu da ortaya çıktı: “UP0002-CUSA20245_00-ATVI2020ALPHAA02,”.

Bir oyunun CUSA koduna sahip olması; o yapımın Amerika’da, Avrupa’da, Avustralya’da ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Buradan hareketle Project Oak Tree’nin geniş çaplı bir oyun olduğunu anlıyoruz.

Project Oak Tree

Yukarıda yer alan görselin bu oyuna ait olduğu aktarıldı. Görsele baktığımızda “A” harfi dışında hiçbir bilgiye erişemiyoruz. Bunun dışında oyun için hazırlanan “1.01 güncellemesi” isimli bir dosya da sızdırıldı.

Dosyanın içerisinde “Hatalar ve Ağ İle İlgili Düzeltmeler” adlı bir klasör mevcut. Daha önce böyle bir klasör isimlendirmesinin, alışılageldiği üzere, birçok ünlü oyun yapımcısı tarafından kullanıldığına şahit olmuştuk.

PlayStation 4 oyunu

Buna ilaveten “Play Together Flag” isimli bir oyun dosyası da keşfedildi. Bu dosyanın çok oyunculu bir oyun modu için hazırlanıp hazırlanmadığı henüz belli değil. Bazı kaynaklar, bunun sosyal medya siteleri ile bağlantılı olabileceğini düşünüyor.

Bu dosya, birçok tecrübeli oyuncuya göre, Unreal Tournament yapımında var olan bayrak kapma modu gibi bir oyun seçeneğine ev sahipliği yapabilir. Oyunun CUSA kodunda çok ilginç bir detay daha yer alıyor.

Project Oak Tree PlayStation 4

İlgili kodda “ATVI” etiketi yer alıyor. Bu etiket, Call of Duty serisinin dağıtımcısı olan Activision’ın NASDAQ (Ulusal Menkul Kıymet Satıcıları Derneği ve Otomatik Teklif Sistemi) platformunda kullandığı etiket olarak göze çarpıyor.

Birkaç kaynak, aslında bu projenin Call of Duty 2020 ile alakalı olduğunu ancak gizemini koruması adına böyle bir isim ile anıldığını belirtiyor. Elbette bu ihtimal son derece düşük bir ihtimal ancak imkansız değil. Siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi oyunun zevkli vardır o qyrı fakat sony aaa oyunu yapan bir şirket ayrıca indie yapsa bile en az 20 gb olur

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Yapımının başlarında olduğunu düşünürsek 3gb çokta garip değil?

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Unreal tournament efsaneydi be

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  3 gb ??

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Aynen 3gb büyük oyunmu olur saçmalamayın

" Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizli bir PlayStation 4 oyunu ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!