Okunma

Gizliliğe Önem Verilmiyor


12 Ağustos 2008 Salı 06:30
Gizliliğe Önem Verilmiyor
Tüm uyarılara ve bilinçlendirme çalışmalarına rağmen, internet kullanıcıları önemli kişisel bilgilerini sanal alemde paylaşmadan duramıyor. AOL tarafından yapılan araştırma, kullanıcıların %84’ü aksini iddia etse de, tehlikenin farkında olarak kişisel bilgilerini online ortamda paylaşanların oranının %89’u geçtiğini gösteriyor.

Kredi Kartları Bile Paylaşılıyor

Üstelik kullanıcılar tüm bu bilince karşın, güvenliklerini korumak için gerekli adımları atmıyor. Konu veri güvenliği olduğunda, söylenenlerle yapılanların pek uyuşmadığını gözler önüne seren araştırma ayrıca web kullanıcılarının %34’lük bölümünün kredi kartı sahtekarlığından mağdur olmayı beklediklerini ortaya koyuyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gizliliğe Önem Verilmiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gizliliğe Önem Verilmiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizliliğe Önem Verilmiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "