Okunma

Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz?


29 Ocak 2014 Çarşamba 07:00
Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz?

Araştırmaları ile ünlü Global Web Index, geçtiğimiz gün ilginç bir araştırmaya daha parmak bastı. Firmanın araştırmalarına göre Online topluluklar gizliliklerinden endişe ediyor.

Global bir seviyede baktığımızda insanların %56‘sı kişisel gizlilikleri konusunda endişe duyuyor. Bu oranın 2 sene önce %50 olduğunu da belirtelim. Bu oranlar daha kişisel olan piyasalara bakıldığında ise hala yüksek seviyelerde seyrediyor.

Güney Kore‘ye ve Çin‘e baktığımızda insanların %70‘inden fazlası gizlilikleri hakkında endişe duyuyor. Tayvan, Malezya ve Hong Kong gibi ülkelere baktığımızda ise bu oran %70‘e yaklaşıyor.

Türkiye gizlilik konusunda en az endişe duyan ülke

Listeye göre internet ortamında kişisel gizliliklerinden en az endişe duyan ülkenin ise %60 civarındaki oranı ile Türkiye olduğunu görüyoruz. Bu verilerin 2013 yılının son çeyreğine ait olduğunu, önümüzdeki aylarda yayınlanan yeni bir raporla yüzdelik dilimlerin artabileceğini söyleyebiliriz.

:: İnternette kişisel gizlilik konusunda endişe duyuyor musunuz?

 
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Telefona her bilgileri vermeyin…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    android kullanıyorum rahatım benim bilgilerimi çalsa ne olacak başbakan değilim vali değilim oyuncu değilim sıradan vatandaşım

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Android kullanıyorlar hem de endişe duymuyorlar ihmalkarlık diz boyu yazık 😀

" Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizlilik Konusunda Endişeli Miyiz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "