GlassHouse’dan Dev Atılım


18 Eylül 2010 Cumartesi 07:44
GlassHouse’dan Dev Atılım

Yedekleme sektöründe, tüm dünyada akılcı çözümleriyle tanınan GlassHouse, ülkemizde güçleniyor. Türkiye’deki yeni göreviyle birlikte Özgür Kara, şirketin “Yedeklemede 1 Numara Olma” hedefi paralelinde GlassHouse’un sunduğu ürün, çözüm ve hizmetlerin satışını geliştirecek sorumluluklar üstlenecek.

 

Özgür Kara Kimdir?

1999 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Özgür Kara, daha sonra aynı üniversitede Ekonomi Politikaları üzerine yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına 2000 yılında Datatraining’de Teknik Eğitim Bölüm Müdürü olarak başladı ve daha sonra Kıdemli Bilgi Sistemleri Danışmanı olarak çalışmalarını sürdürdü. 2003 – 2006 yılları arasında MMC-Marsh & Mclennan’da sırasıyla Sistem Mühendisliği ve Destek Bölümü Takım Lideri, Yazılım Geliştirme Bölümü Bilgi Sistemleri Analisti ve yine Sistem Mühendisliği ve Destek Bölümü’nde  Bilgi Sistemleri Müdürü olarak farklı görevlerde bulundu.

Daha sonra Siemens Türkiye’ye transfer oldu ve 2006 – 2007 arasında Global Operasyon Merkezi’nde Kıdemli Sistem Müdürü olarak görev yaptı. Kara, bu görevi sırasında verimliliğin artırılması için sistem performanslarının analizlerini gerçekleştirerek, gerekli teknik ve altyapı değişiklikleri için planlama ve uygulamalar geliştirdi.


Özgür Kara, GlassHouse Türkiye’deki görevine başlamadan önce,
KoçSistem’in Ürün Yönetimi Grubu’nda Satış Müdürü olarak çalışıyor ve 30’dan farklı ürünün satış döngüsü ile iş geliştirme ve pazarlama aktivitelerinin  planlamasını yapıyordu.

:: Yedekleme yapmaya, gereken önemi gösteriyor musunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" GlassHouse’dan Dev Atılım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GlassHouse’dan Dev Atılım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GlassHouse’dan Dev Atılım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2