GlassHouse’dan gelişmiş Yedekleme Çözümleri


28 Ağustos 2010 Cumartesi 12:13
GlassHouse’dan gelişmiş Yedekleme Çözümleri

2004 yılında MBI çatısı altında Türkiye’de hizmet vermeye başlayan ve 2007 yılında MBI’ı bünyesine katmasıyla birlikte Glasshouse ofisi olarak çalışmalarına devam eden Glasshouse Türkiye ekibi; kurumlara sunduğu bilgi işlem altyapılarının konsolide edilmesi, operasyonel servis ve stratejik danışmanlık hizmetleriyle sektörde farklı bir oyuncu olarak dikkat çekiyor. Glasshouse Türkiye Genel Müdürü Emre Pekar sözlerine, Glasshouse’un aslında sadece hizmetler üzerine kurulmuş bir şirket olduğunu; A.B.D., İngiltere, Almanya, İsviçre, İsrail ve Türkiye’de operasyonları bulunduğunu ancak Türkiye’de sunulan hizmetlerin diğer ülkelerdekinden biraz daha farklı olduğunu vurgulayarak başlıyor:

“Glasshouse Türkiye ofisi olarak konumlandırılmadan önce, ağırlıklı veri koruma ve depolama alanlarında hizmet veriyorduk. Glasshouse birleşmesiyle beraber şirketin yelpazesinde bulunan diğer hizmetleri de Türkiye’deki kurumlara sunmaya başladık. Bundan sonra da özellikle yedekleme ve arşiv alanlarında oldukça etkin çalışmalar yaptık. Finans, telekom, bankacılık, sigorta başta olmak üzere farklı birçok sektörde yer alan büyük kurum ve grup şirketlerinde  projeler gerçekleştirdik.”

 

Yedeklemenin Önemi

Emre Pekar hızla gelişen teknolojiyle birlikte verilerin korunup depolanmasının artık BT’de en önemli konu haline  geldiğini; yaşanan bazı kötü deneyimler nedeniyle kurumların da bu konuya karşı çok daha duyarlı yaklaştığını belirtiyor: “Bir şirketin sahip olduğu en önemli varlığı, uzun zamanda ve çok emek harcayarak elde ettiği verileridir. Hangi sektörde hizmet veriyor olursa olsun; şirketlerin bu değerli varlıklarının en doğru ve risksiz şekilde korunması, güvence altına alınması, depolanması ve bir felaket durumunda geri kazanılabilir bir yapıda saklanabilmesi gerekiyor. Rekabetin en etkin şekilde yaşandığı günümüz iş dünyasında kurumlar ve markalar için en değerli varlıkları olan verilerinin herhangi bir nedenden dolayı zarar görmesi veya tamamen kaybedilmesi, o şirketin yaşayabileceği en büyük felaketlerden biridir.


Glasshouse olarak
her geçen gün büyük miktarda artış gösteren verilerin en doğru şekilde korunması, depolanması, yedeklenmesi ve bir felaket durumunda geri kazanılması için, konusunda uzman ve deneyimli bir ekiple, ihtiyaçları tam olarak karşılayan çözümlerle danışmanlık ve  hizmet  veriyoruz.” GlassHouse Türkiye olarak 2009 yılına göre yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme gerçekleştirdiklerini vurgulayan Pekar, ekiplerinde de önemli bir genişleme olduğunu ve buna bağlı olarak 2010’un son çeyreğinde önemli projeleri hayata geçirmek istediklerini de aktardı.

:: Yedeklemenin önemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" GlassHouse’dan gelişmiş Yedekleme Çözümleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GlassHouse’dan gelişmiş Yedekleme Çözümleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GlassHouse’dan gelişmiş Yedekleme Çözümleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  2. 2 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  3. 3 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  4. 4 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  5. 5 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  6. 6 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  7. 7 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  8. 8 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  9. 9 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  10. 10 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi