Okunma

Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı


21 Ocak 2020 Salı 21:15
Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı

Bir süredir ülkemiz pazarında da faaliyet gösteren Glovo Türkiye’den çekiliyor. Bazı ülkelerde operasyonlarını durdurma kararı alan Glovo Türkiye pazarından da ayrılacak. Yapılan açıklamaya göre şirket, toplamda 4 ülkeden çekiliyor.

Glovo Türkiye pazarından ayrılıyor

Merkezi İspanya’a bulunan, talep bazlı teslimat girişimi Glovo bazı ülkelerden çekilme kararı aldı. Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarına veda eden şirket böylece kaynaklarını kısa sürede karlılığa ulaşabileceği pazarlara kaydıracak.

Alınan karar ile birlikte şirketin global liderlik pozisyonunu konsolide etmesi de amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Glovo Kurucu Ortağı ve CEO’su Oscar Pierre, açıklamasında özellikle Türkiye gibi başarılı bir operasyonun yürütüldüğü bir pazarda ayrılma kararı almanın oldukça zor olduğunu söyledi. Pierre sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ancak bu dört pazardan çıkış yapmamız; Güneybatı & Doğu Avrupa, Latin Amerika ve Sahra Altı Afrika bölgelerinde liderliğimizi güçlendirmemizi ve en geç 2021 başında ulaşmak istediğimiz karlılık hedefimize ulaşmamızı sağlayacak. Glovo olarak birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi ile kuryelerimize, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer yaratmaya devam edeceğiz.”

Pierre son olarak, Türkiye’deki kuryelerine, müşterilerine ve iş ortaklarına da teşekkür etti.

Bu arada yapılan açıklamaya göre şirketin toplamda 22 ülkede operasyonu bulunuyor ve bu ülkelerin 17 tanesinde pazar lideri.

Uygulama önümüzdeki birkaç hafta daha Türkiye, Mısır, Uruguay ve Porto Riko pazarlarında faaliyetini sürdürecek. Bu geçiş sürücünde hem müşterilere hem iş ortaklarına hem de kuryelere destek sağlanacak.

Konuyla ilgili Getir’in kurucusu Nazım Salur da bir tweet attı. Salur, tweetinde Glovo çalışanlarına yeşil ışık yaktı. İşte o tweet:
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı”

 1. Anonim dedi ki:

  ülkece yas ilan edilsin büyük kayıp noluuurr gitmeeeee

 2. Anonim dedi ki:

  Sonunda çekildiler de o aptal reklamlarından da kurtulmuş olduk.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güle güle selametle. Büyük bir kayıp degil

 4. Anonim dedi ki:

  Çalışanlar için son derece ucuz fiyat vermek isterken müşterilerinden çok para isteyen bı firma bence onlar çekilmedi mecbur kaldılar çünkü millet mal değil

 5. Anonim dedi ki:

  iyi oldu bir indirim kodu veriyorlardı kullandırmamak için 50 takla atıyorlardı. İndirim kodunu önce tanımlayıp sonra alışveriş yapmanız gerekiyordu olaki sepeti hazırladınız ve son aşamada indirim kodunun olmadığını gördünüz tüm sepeti silip tekrar başa dönmeniz gerekiyor. Ayrıca indirim kodlarının çoğunu uygulama kabul etmiyordu.

 6. Anonim dedi ki:

  Ankarada Getir’den de Bana bi’den de daha iyiydi bence, yabancı yatırımcının ülkeden gitmesi iyi değil

  1. Anonim dedi ki:

   yabancı yatırımcı sayılmazlar bize faydası olmaz zararı olur bizim liralarımızı kendi ülkelerine götürüp kendi paralarına çevirecekler.

  2. Anonim dedi ki:

   Motorcu bulamıyorlar zaten o kadar az para veriyor ki çalışmak mallık gitmesi iyi değil demişsin ama bu tip firmalar s…… Gitsin

 7. Anonim dedi ki:

  gereksizdi zaten.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Haberimiz bile olmadı geldiğinden

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tutturamadım demiyor da. Neyse güle güle.

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir defa kullanmıştım. O da 18 TL olarak sipariş ettiğim şey kapıya gelince 30 TL olunca bir daha kullanmadım. Getir varken işleri çok zor zaten, isabet olmuş.

 11. Anonim dedi ki:

  yapma yaaa…

" Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Glovo, Türkiye pazarından çekilme kararı aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "