GM, 400 km menzilli elektrikli kargo aracını sergiledi


12 Ocak 2021 Salı 19:10
GM, 400 km menzilli elektrikli kargo aracını sergiledi

General Motors (GM), CES 2021 fuarında 400 km menzilli kargo aracını kullanıcıların beğenisine sundu. İnternetten alışverişin artmasıyla teslimat sistemine böyle bir çözüm sunulması amaçlandı. Firma bu kapsamda için ‘BrightDrop’ isimli yeni lojistik projesini duyurdu.

Söz konusu proje için 27 milyon dolar gibi bir bütçenin kullanıldığı haberlere yansıdı. Elektrikli araç üretimine ağırlık veren firma, gelecekte elektrikli otomobillerle yapılacak olan teslimatlarda önemli paya sahip olmak istiyor.

400 km menzilli elektrikli kargo aracı bu yıl piyasada

CES 2021 fuarında görücüye çıkan ve 250 mil menzile sahip olduğu aktarılan araçla birlikte firmanın farklı amaçlarda elektrikli araçları piyasaya sunacağı duyuruldu. İlk aracın EP1 isimli paletli ve 5 km hız yapabilen bir araç olduğu belirtildi. Bu aracın 90 kg civarında yük taşıyabileceği ve raf sistemine sahip olan depolarda da çalışabileceği aktarıldı.

400 km menzilli elektrikli kargo aracı sayesinde iş yükünün azalacağı, çalışmaların daha hızlı olacağı ve boşa harcanan zamanın önüne geçileceği belirtildi. Şirket yetkilileri, gelişigüzel ve emniyetsiz bir şekilde yapılan teslimatlara çözüm olunacağı, teslimat sırasında yaşanan kırılma ve bozulma gibi olumsuzlukların önüne geçileceğini aktardı. Bunun sayesinde de faaliyetlerin kısa süreli olacağı aktarıldı.

GM’nin ABD’nin önde gelen kargo firmalarından FedEx ile deneme yaptığı duyuruldu. Bu denemede ve EP1 ile çalışanların yüzde 25 daha fazla paket işleyebildiği belirtildi.

400 km menzilli elektrikli kargo aracı

EP 1’in bu yıl piyasaya sunulacağı duyuruldu. Yeni yılla birlikte üretimin EP1 üretiminin başladığı ve sonraki hedef olarak 4 bin 500 kg yük taşıyabilen, 400 km menzilli EV600 isimli kamyonun piyasaya sunulacağı belirtildi.

EV600 modelinin güvenlik için hareket algılayıcı sensörlere sahip olacağı, 120kW DC hızlı şarj desteği ile şarj olacağı ve 2021’in son sonunda kendisini göstereceği aktarıldı. Ayrıca birçok araçta bulunan şerit takip sistemi, tuşla kontrol edilebilen kapılar, geniş kabin yürüme alanları vb. özellikler, EV600’de de olacak.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" GM, 400 km menzilli elektrikli kargo aracını sergiledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GM, 400 km menzilli elektrikli kargo aracını sergiledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GM, 400 km menzilli elektrikli kargo aracını sergiledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  2. 2 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  3. 3 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  4. 4 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  5. 5 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  6. 6 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  7. 7 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  10. 10 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?