Okunma

Gmail Etiketleri Yenilendi


06 Şubat 2009 Cuma 14:42
Gmail Etiketleri Yenilendi

Her gün türlü bahanelerle defalarca kullandığımız Google, e-posta hizmeti Gmail‘in geliştirilmesi üzerinde son aylarda inanılmaz mesafe kaydetti. Görünümden arka planda çalışan altyapıya kadar çeşitli yeniliklerle güncellenen Gmail son olarak çevrimdışı (Offline) kullanılabilirlik kazanarak dikkatleri üzerine çekmişti. Hala Offline Gmail‘i denemediyseniz, buradan ilgili makaleye, buradan ise Gmail’in anasayfasına ulaşabilirsiniz).


Yeni Düğme Tasarımı

Gmail’in sunduğu en yeni geliştirme ise e-postaları düzenlemeyi ve takip etmeyi kolaylaştıran etiket uygulaması ile ilgili. Esasen etiket uygulaması yeni değil ancak daha konforlu bir kullanım için yapılan güncelleme kayda değer.

Gmail kullanıcısıysanız fark etmiş olabileceğiniz üzere kullanıcı arayüzünde üst kısımda yer alan düğmelerin şekli biraz daha değişmişti. Bu yeni kutu düğmelerine yenilik olarak Etiketler (Labels) düğmesi eklendi. Böylece gelen e-postaları çok daha kolay bir şekilde etiketleyebiliyorsunuz.


E-postayı açtıktan sonra etiketler ile filtreleme artık çok kolay

Eğer klavye kısayollarını açarsanız “L” tuşu da sizi etiketlere götürecek ve buradan artık aktif hale gelen otomatik tamamlama özelliğini kullanabileceksiniz. ‘Taşı’ düğmesini kullanarak istediğiniz etikete yönlendirmeniz daha düzenli ve okunması kolay bir posta kutusu oluşturmanıza izin verecektir.

:: E-posta konusundaki seçiminizi paylaşın. Hotmail mi? Gmail mi?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gmail Etiketleri Yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail Etiketleri Yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail Etiketleri Yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "