Okunma

Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor


12 Şubat 2009 Perşembe 14:15
Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor

Gmail’in Labs bölümü gerçekten sıkı çalışıyor. Anlaşılan Google halen Beta aşamasında olan Gmail‘e epey yükleniyor. Google’ın bu stratejisinin ardında mutlaka daha detaylı kullanıcı temelli bir plan yatıyordur belki ama şu an kullanıcılar için durum gayet keyifli. Son yenilik ise Gmail’de e-postaların sonuna eklediğiniz imzanın Google haritalarında görünmesini sağlayan ‘Location in Signature özelliği ile geldi.


Şu an sistem daha çok ISS’in adresini veriyor

Özellikten faydalanmak için öncelikle kullanım arabirim dilinizin İngilizce olması gerekiyor. Bu noktadan sonra ‘Settings’ bölümüne girin ve ‘Labs’ sekmesine ilerleyin. Bu pencerede onlarca Labs özelliği arasından ‘Location in Signature’ kutusunu bulun ve ‘enable‘ kutucuğuna tıklayarak, aktif hale getirin. Bu yeni Labs geliştirmesi sayesinde imzanızda Google haritalarında nerede olduğunuz konumlandırabilecek.

Harita, konumlandırmayı kullandığınız açık IP üzerinden yapıyor ve bu yüzden hassas sonuçlar vermeyebiliyor. Örneğin Heatrow havaalanındayken aldığınız IP nedeniyle Almanya’da gözükebiliyorsunuz. Daha hassas sonuçlar için Google Gears’ın Location Module’unu kurmanız gerekli.

:: Gmail’in Labs’de sundukları hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşın.
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    10 numara!

" Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail İmzanızı Haritada Gösteriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "