Okunma

Gmail Kullananlara Müjde


14 Ekim 2007 Pazar 13:00
Gmail Kullananlara Müjde

Google, yaptığı duyuru ile Gmail kullanıcılarını sevindirdi. Ücretsiz
olmasının yanı sıra, hem işlevselliği hem de özellikleri itibarı ile
dünyanın en iyi e-posta servisi olarak görülen Gmail, önümüzdeki
günlerde bazı yeniliklerle birlikte gelecek. 23 Ekim‘de Gmail e-posta
kapasitesi 4321 MB olacak ve bu rakam, 4 Ocak 2008′de 6283 MB‘a
erişecek. Altyapısı Google tarafından verilen e-postaların (tıpkı
@shiftdelete.net adresinde olduğu gibi) kapasitesi de standart Gmail
kapasitesine gelecek. Yahoo ve Microsoft, e-posta kapasitesi konusunda
Google’ı bir süreliğine geçmişlerdi.

Bilgi için: Gmail
SDN
http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “Gmail Kullananlara Müjde”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş demiş ki diyen arkadaş da şöyle demiş:)

  ARKADAŞ DEMİŞ Kİ:
  mesela posta gönderdiğimiz her adresi listeye
  eklemek zorunda mıyım? klasör sistemi neden yok? arşivlediğim postaları neden göremiyorum listemde? istediğim yazıtiinde yazmak istiyorum, renkli yazmak istiyorum vs vs…

  İYİ DE BUNLARIN HEPSİ GMAİL İLE YAPILABİLİYOR

  AMA gmailde çok kolaylıklar olmasına rağmen hotmaildeki gibi mesajları klasöre taşıdığın zaman listede gözükmü***** taşısan bile gelen kutusunda da gözüküyor.O kötülüğü ***** de arkadaşların çoğunun dediği gibi upload sınırı çok düşük 20 ***** az bi 100 mb olması gerekir ki rapid ve diğerleri tarihten ***** şekilde sesimizi duyurmamız lazım arkadaşlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  sözün özü şunda ençok ihtiyaç duyulan mail kapasitesinin artırılmasıdır. olmasa zaten birkaçtane gmail açabiliyorsunuz. ama bir mail e enfazla 20 mb sığdırmaktan başka çareniz yok

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bencede bu kadar yer verilior ama hala gmail ile bile 10 mb ı gecmior gönderebilcek ileti ben 5-6 gb ne yapayım ben fim video gönderemedikten sonra..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  2-3gb yetmiyormu diyen var. 1gb bile yetiyor diyen var. Heralde onlar biraz dar düşünceli olanlar yurtdışında verilen hızlar Türkiye’de olsa neden daha çok mail alanı gerektiği anlaşılcak. Upload hızları downloadın 4 kat yavaş eğer bu hızlar artarsa ki her yerde yüksek bi Türkiye gibi yerlerde düşük o zaman gerekecek bu 4gb 6gb alanlar hatta yetmeyecek olanlar bile çıkacak.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  3496 MB kotanızın şu anda 2862 MB (%82) kadarını kullanıyorsunuz.

  Gmail bana torpil geç, bana sağladığın kota yetmiyor 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ARKADAŞ DEMİŞ Kİ:
  mesela posta gönderdiğimiz her adresi listeye
  eklemek zorunda mıyım? klasör sistemi neden yok? arşivlediğim postaları neden göremiyorum listemde? istediğim yazıtiinde yazmak istiyorum, renkli yazmak istiyorum vs vs…

  İYİ DE BUNLARIN HEPSİ GMAİL İLE YAPILABİLİYOR

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hepsi prestij meselesi ne gerek var ha 4 ha 6.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  500-600 mb yeri dolduramazsın şu anki zamanda…dosya gönderme kapasitesini arttırsın mail için yer artıracağına 3 gb yeterde artar 10-20 mb dosya atabilmek çok gülünç bi rakam

 9. SDN Okuru dedi ki:

  dosya göndermeyi arttırsınlar ki tekrar p2m olayı başlasın =)

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yahoo ve mynet sınırsız.
  bilmeyenlere duyurulur.
  yayınlayın lütfen…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar öncesini hatırlasanıza!Google 2gb alan vermeden önce diğer e posta hizmetlerinin hepsi 1-2 mb ile sınırlıydı. 1 tene mail gelsin diğerini okumak için onu önce bir siliyorduk..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  kapasite ile uğraşacaklarına başka şeylerle uğraşsalar ya. mesela posta gönderdiğimiz her adresi listeye eklemek zorunda mıyım? klasör sistemi neden yok?
  arşivlediğim postaları neden göremiyorum listemde?
  istediğim yazıtiinde yazmak istiyorum, renkli yazmak istiyorum vs vs…

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ben bir sende 1 gb yaptım bence işe yarar..

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Biz dünya internet kullanıcı yüzdesi ve hızı olarak ne hallerdeyiz acaba ? Bence baya bi altlarda süründüğümüz için tabi bu kapasiteyi sanki Google Türk milleti için yapıyormuşcasına düşünürsek ne kadar doğru düşündüğümüz ortaya çıkar !!!

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Ya bu firmalar arası rekabet onlar yapıyorsa google’da pek tabi daha yükseğini yapar herşeyide kendimize göre yorumlamamalıyız.Birazda firmaların açısından düşünsek.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  mailden müzik dinlemek nasıl oluyo?…

 17. SDN Okuru dedi ki:

  artık kapasite kullanıcıyı memnun etmiyor anlaşılan
  yeni fikirler gerek kulak vermesi gerek bizlere anketler hazırlasa hiç fena olmaz
  😀

 18. SDN Okuru dedi ki:

  hala milleti uyutmaya çalışıyorlar sanırım Yahoo sınırsız yapalalı aylar oluyor veya gmail sınırsız olsa ne olur neden rapidshare ile hepimiz hergün haşır neşir oluyoruzda mail adreslerimizle o kadar yüz göz olmuyoruz çünkü mail adreslerine ataçlıyabileceğimiz dosya boyutu çok sınırlı mail adresleride şöyle 100 mb veya 300 mb 500 mb ataçlamaya izin versinler göreyim onları o zaman

 19. SDN Okuru dedi ki:

  google verdiği kapasiteyi herkesin dolduramayacağını bildiği için böyle her saniye arttırıyor ***** hotmail ve yahoo’dan daha sade ve hızlı.kapasite konusunda da büyük rahatlık yaratıyor:)ama bu kadar kapasiteye çoğunluğun ihtiyacı yok tabi ki

 20. SDN Okuru dedi ki:

  3341 MB kotanızın şu anda 2 MB (%0) kadarını kullanıyorsunuz.
  Mesajını alan benim gibiler için gereksiz bence.
  Şuan tek istediğim gmail logosunun altındaki beta yazsının silinmesi

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Süper bişey de benim bu kadar alan veren bir firmadan beklediğim başka şeyler de var. Mesela dosya gönderme kapasitesi 20 değilde 100mb hatta daha fazla olmalı ve birde dosya sistemi yüklü bir mail sayfası olmasını isterim. Aynı Windows daki gibi bir dosya klasör sistemi olmalı. Bence bunları yapmadan isterse 100GB alan versin bir önemi yok. Gmail’in mailden müzik dinleyebilme özelliği de çok güzel bir özellik. Bu özellik videolar içinde olabilirdi ama google youtubeyi aldığı için gerek yok.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  1 mb kapasite bile yeter. 6 GB lık mail ne işimize yarar sanki hdd gibi kullanabiliyor muyuz? Ayrıca Google her saniye yeni HDD mi ekliyor. Tabi ki hayır. Ee nasıl yükseliyor bu kapasite?

 23. SDN Okuru dedi ki:

  Gmail kullanıcı adımı silmiştim. Ãœzerinden 3 yıl geçmesine rağmen hala geri alamıyorum. Silinen kullanıcı adlarını tekrar kullanıma açmıyorlarmış. Ne kadar APTALCA…

 24. SDN Okuru dedi ki:

  gmail kullanıp deopm yetmiyor diyen kac kişi var?

  ya da sole soralım mailinizde kaç mb veri saklıyorsunuz?

  mailinizin ne kadarı dolu

  benim yaklasık 500 mb var acıkcası gerisi bos gmailde.

" Gmail Kullananlara Müjde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail Kullananlara Müjde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail Kullananlara Müjde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "