Okunma

Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor


30 Mayıs 2013 Perşembe 07:35
Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor

Zaman zaman düzenleme ve güncellemelerle arayüzünde değişiklikler yapılan Google‘ın popüler servisi Gmail, yeni bir özelliğe kavuşuyor. Kullanıcıya kolaylık sağlama adına yapılan görsel düzenlemeler arasında yeni sekme seçenekleri bulunuyor. Gmail’e Primary, Social, Promotions ve Updates gibi yeni sekme seçenekleri gelirken, bu sekmeler yardımı ile e-postaların düzenlenmesi kolaylaştırılıyor.

Yeni güncelleme ile beraber sadece web arayüzü değil aynı zamanda mobil uygulamalar tarafı da benzer bir görünüme kavuşuyor. Yeni sekme sistemi iOS ve Android uygulamalarında da benzer şekilde güncelleniyor.

Yeni güncelemenin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması bekleniyor. Güncelleme gelene kadar yeni özelliklerin nasıl görüneceğini Google‘ın hazırladığı videodan izleyebilirsiniz:

:: Yeni sekmeleri nasıl buldunuz?

 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 yorum - “Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bilgisayarıma istek dışı sekmeler geliyor neyapmalıyım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ya benim mail hesabımda bu sekmeler geçen hafta aktif oldu, hiç memnun değilim. Kapatmanın bir yolu var mı diye Geri Bildirim gönderdim cevapta vermediler.

  Bu gmailin kafasına göre alışkanlıklarımızla oynamasından dolayı son yıllarda gözümden birhayli düştü.

 3. Oqunes dedi ki:

  Daha iyi bir şeyler olacağı kesin ama şu an tercihim yandex.

 4. zoki dedi ki:

  renkliler daha belirgin

 5. Nemre dedi ki:

  Gmail kullanışlı değil, ben çöp sepeti niyetine kullanıyorum. Dünyanın Spamı gelıyor, e-posta engelleme özelliği yok bir halta yaramaz.

 6. TEGİN dedi ki:

  Kullanışlı olmuş.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  @cuhadar yanılıyorsunuz gmail de etiket özelliği çıktığı günden beri var hemde çok gelişmiş filtre seçenekleriyle gelen mailler belirttiğiniz etiketlerin içerisine düşüyor ve gelen kutunuzda görünmüyor. Nasıl yapılacağınıda anlatayım sağ üst kısımda bulunan çark simgesine tıklayıp seçeneklere girin oradan filtreler sekmesine girip yeni filtre oluştura tıklayın gelen maillerin hangi kriterlere göre filtreleneceğini seçin daha sonra bu arama ile bir filtre oluştur seçeneğine tıklayıp gelen kısımda bulacağınız ayarları yandexde bulamayacağınız kadar gelişmiştir buradan filtrenize etiket tanımlayıp filtrelediğiniz maillere yapılacak ekstra işlemleri seçebilirsiniz. Kısaca değindim zor gibi görünebilir ama aslında çok kolay bu kadar gelişmiş özellik hiç bir mail servisinde sunulmuyor. Gmail candır…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  @cuhadar mail konusunda acemi olduğun belli oluyor kusura bakma.
  Yıllardır bu ozellikler var. Yapacağın şu maile gir. yukarıda diğer başlığının altındaki benzer epostaları filtreleye bas. İşaretleme kısımlarına geldiğinde Gelen kutusunu atla de yetiyor.

  Ayrıca buradaki yenilik bencede iyi olmuş ama o olayı düzenleme imkanımız tam anlamıyla olursa iyi olur. Olacaktır ama ben yine de şüpheliyim. Sonuçta sosyal ağ maillerini çöpe yolladığım için fazla sekme olması sinir bozucu olur.

 9. Ali Çetin dedi ki:

  @cuhadar sana katılmıyorum yıllardır gmail servisini kullanırım ilk çıktığından bu yana bu yandex’de belirttiğiniz özellikler uzun süredir var etiketlediğiniz maillerin gelen kutusunda çıkmamasını işaretlemeniz halinde sadece etiketlediğiniz kategorizasyonda çıkmaktadır.
  Yeni gelecek özellikler gayet başarılı gözüküyor beklemeye devam edelim.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Google çok başarılı bir adım yapmış, maillerin sınıflandırılması kullanıcılara ek bir kolaylık demek kullanıma sunulmasını merakla bekliyoruz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  bunun için geç bile kaldılar

 12. cuhadar dedi ki:

  Ben bu konuda yandexi daha kullanışlı görüyorum. Etiketlediğim mailler etiketin olduğu kategoriye geliyor. Direk anasayfaya gelip rahatsız etmiyor. Gmailde bu özellik yok diye biliyorum. Etiktelesem de ilk açılışta direk karşımızda çıkıyor

 13. DumDumaq dedi ki:

  güzel olur bencede kategorize edilmesi daha kolay ulaşırız maillerle çok ugraşan birisi olarak

" Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail’e Yeni Sekmeler Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "