Okunma

Gnçtrkcll Gençlik Seçimleri Başlıyor


06 Mayıs 2013 Pazartesi 13:50
Gnçtrkcll Gençlik Seçimleri Başlıyor

Gençlik kulübü gnçtrkcll, “gençleri en iyi gençler anlar” yaklaşımıyla geçen yıl uygulamaya başladığı temsilcilik sistemini bir adım öteye taşıyor ve bu sene meydanlarda sürdürülecek seçim süreciyle “Türkiye’nin gençlik seçimleri”ni gerçekleştiriyor.

Sosyal medya üzerinden yürütülen ön seçim döneminin en başarılı 15 adayı, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve Model grubunun da konser verdiği bir etkinlik ile gençlerle buluştu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sona erecek seçim süreciyle belirlenecek 5 temsilci, gnçtrkcll’in tarife, teknoloji, kariyer, etkinlik ve alışveriş kategorilerindeki projelerde söz sahibi olacak.

2 bin aday önce sosyal medyada yarıştı

Yeni gnçtrkcll temsilcilerinin seçim süreci, yine ilk olarak sosyal medya üzerinde başladı. Facebook ve gnctrkcll.com üzerindeki “Sıra Sende” uygulaması aracılığıyla 2 binin üzerinde genç, temsilci adayı olmak için başvurdu. Adaylık için tek kriter, 18-25 yaş aralığında bulunmak, başvurulan konu hakkında fikir sahibi olmak ve sosyal bir yaşam tarzı sürmek oldu.

“Yaşıtlarımı en iyi ben temsil ederim” diyen gençler, Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Foursquare ve blog hesaplarının analizlerini ve webcam aracılığıyla oluşturdukları kısa röportajları içeren video CV’ler ile ilk 15 arasına girmek için sıkı bir yarış içine girdi.

En fazla başvuru Tarifeler Temsilciliği için gelirken, gençlerin sosyal medya üzerinden verdiği destek ve değerlendirmeleri sonucunda her kategori için en başarılı 3 aday ve toplamda 15 aday finale kaldı.

15 aday için 15 gün sürecek seçim yarışı başladı

Seçimin, meydanlarda sürecek ikinci aşaması, İTÜ Ayazağa Kampüsü’ndeki Model konseri ile başladı. Konser öncesinde seçim otobüsü üzerinde gençlerle bir araya gelen adaylar, önümüzdeki dönemde gerçek seçimlerde olduğu gibi, “seçmenleri” olan gençlerin yoğun olduğu yerler ve üniversite kampüslerine kurulacak kürsülerde vaatlerini anlatarak oy toplamaya çalışacak. Adaylar aynı zamanda kendilerine verilen görevleri en başarılı şekilde tamamlamak için birbiriyle yarışacak.

Gençlerin yönetiminde 1 yılın bilançosu

Temsilciler, hem kendi çevrelerindeki gençlerin hem de milyonlarca gnçtrkcll’linin isteklerini dinledi ve bunları toparlayarak projelendirdi. Bunun için gençlerle facebook/gnctrkcll sayfası üzerinden karşılıklı yazıştıkları gibi, birçok etkinlikte temsil ettikleri gençlerle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular.

Alışveriş, Etkinlik, Kariyer, Teknoloji temsilcileriyle birlikte gençlerin ilgisini çeken projeler gerçekleştirildi. Gençler bu projelerden 2012 boyunca 2,4 milyon kez faydalandı. Seçilen temsilcileri gnçtrkcll’in reklam yüzü oldu.

:: Türkiye’nin gençlik seçimlerini takip ediyor musunuz?
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Gnçtrkcll Gençlik Seçimleri Başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Gnçtrkcll Gençlik Seçimleri Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gnçtrkcll Gençlik Seçimleri Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "