Okunma

Fiyat Karşılaştırma Sitesine 50 Milyon Euro


24 Şubat 2009 Salı 09:58
Fiyat Karşılaştırma Sitesine 50 Milyon Euro

Avrupa’nın sekiz ülkesinde faaliyet gösteren GoAdv şu sıralar hareketli günler yaşıyor. Excite da dahil olmak üzere aylık 17.5 milyon tekil ziyaretçiye sahip olan GoAdv, kriz dönemindeki cesur girişimiyle dikkatleri üstüne çekti. Firma, 11 yıldır faaliyette olan Fransa merkezli fiyat karşılaştırma sitesi LeGuide’ı tam 50 milyon Euro ödeyerek satın aldı.


Türkiye’de cimri.com ve akakce.com gibi benzerleri bulunan LeGuide, 50 milyon Euro’ya satıldı.

2004 yılında faaliyete başlayan GoAdv, Excite’ı Kasım 2007’de bünyesine katmıştı. O tarihte kapanma noktasına gelen Excite’ı 2.7 milyon Euro’ya satın almayı başarmıştı. Excite, eski parlak günlerinde Lycos ile birlikte Yahoo!’nun en büyük rakiplerinden biri kabul ediliyor, değeri milyar dolarlar olarak açıklanıyordu.

:: Excite’ın Excite olduğu günleri hatırlıyor musunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Fiyat Karşılaştırma Sitesine 50 Milyon Euro konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fiyat Karşılaştırma Sitesine 50 Milyon Euro ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fiyat Karşılaştırma Sitesine 50 Milyon Euro ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "