Okunma

GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı


05 Temmuz 2011 Salı 07:58
GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı

KKR&Co., Silver Lake Partners ve Technology Crossover Ventures adlı sermaye şirketleri birleşip tam 2.25 milyar dolar ödeyerek GoDaddy.com’u satın aldılar.

Geçen sene yaklaşık 1 milyar dolarlık satış gerçekleştiren GoDaddy’de 50 milyona yakın domain adresi kayıtlı durumda.

Satın alma işlemi sonrasında GoDady’nin kurucusu Bob Parsons yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam edecek.

:: Bu satın almayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ben anlamyrum yani..bizde koca koca holdingler piyasada o kadar faal ve başarılı site varken kalkıp kendi adlarına site kurarak başarı aramaktalar..boş yere para ve emek kaybı..mesela şu ht ile başlayan htemlak, yokhttatil vs vs…para ile bir yere kadar, benim param olsa veya doğan veya ciner holding benim olsa mesela ***** u direk alırdım..ne bileyim, seri ilan jenerik adlı siteler var onları direk alırdım…mesela ilk fırsat sitesi benim anımsadığım invest grup bilişim başlattı, ***** adıyla, onu kapardım..isim güzel, alır konsepti değiştirirdim…şimdi baktım mesela firsatabak, firsatikap, istefirsat gibi pek çok jenerik alan adlarıda alınmış görünüyor, bunlara benzer onlarca örnek var..uyuyor bu büyük sermaye…Düyyadan bihaber bol kepçe maaş alan adamları var hepsi fos yani…yabancılara gidiyor herşey..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bana kalırsa Godaddy eski imajını ciddi bir biçimde kaybedecek heleki şirket kurucusunun şirketi sattıktan sonra hala yönetim kurulu başkanlığı yapacak olması Godaddy kurucularının bir maddi sıkıntı durumunda olduklarının kanıtıdır.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Google, microsoft gibi şirketlerin satın almasını beklerdim. whoobay’ında dediği gibi çizgisini değiştirmez inş. Domainlerimizi bugüne kadar sorunsuz alabiliyorduk, destekleri de çok iyiydi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google, microsoft gibi şirketlerin satın almasını beklerdim. whoobay’ında dediği gibi çizgisini değiştirmez inş. Domainlerimizi bugüne kadar sorunsuz alabiliyorduk, destekleri de çok iyiydi.

 5. whoobay dedi ki:

  Bu satış, godaddynin şu ana kadarki olan çizgisini olumsuz yönde değiştirmesinden endişe ediyorum. Umarım olumsuz sonuçlar doğurmaz.

 6. dgncn dedi ki:

  50 milyon domain ne demek arkadaş 3ü birlikte zor alabilmiş 1 yıllık comlu domainleri 1$’a kampanya ile verirse 50de olur 60ta

" GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda GoDaddy Rekor Fiyata Satıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "