Okunma

Google+ 100 Milyonu Gördü


01 Şubat 2012 Çarşamba 20:49
Google+ 100 Milyonu Gördü

Facebook‘un en ciddi rakibi olarak duyurulan fakat beklentilerin aksine rekabetten geri kalan Google+‘da ibre pozitif yöne kaymaya başladı.

Son olarak takma isimle üyeliğin önünü açan ve yaş sınırını 13’e indiren servis, böylece genç nüfusla arasındaki buzları eritmek için ilk adımı attı. Aslında fonksiyon ve altyapı olarak yeteri kadar güçlü olan fakat bir türlü atağa geçemeyen Google+‘da şu sıralar hareketli bir dönem başladı.

Paul Allen tarafından yapılan araştırma sonucuna göre Google Plus‘ın güncel üye sayısı yaklaşık olarak 100.8 milyon. (Google’dan Larry Page’in son açıklamasında bu sayı 90 milyon civarındaydı.)

Google’ın arama sonuçlarında Google+ verilerini de göstermeye başlaması ve diğer servislerle olan entegre çalışma prensibi sayesinde daha fazla kişiye ulaşan platformun yıl sonuna kadar 400 milyon üyeyi görmesi bekleniyor. Her ne kadar bu oran Facebook’un yarısı da olsa Google cephesi için -zor günlerin ardından- başarı sayılabilir.

Bakalım önümüzdeki dönemlerde Google ve Facebook rekabeti ne derece alevlenecek?

:: Google Plus’ı kullanıyor musunuz? Sizce sitenin başarılı olmasının yolu ne?

yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google+ 100 Milyonu Gördü”

 1. DarkDance dedi ki:

  bencede Google+ iyi kullanıyoruz.

 2. adolffwangel dedi ki:

  02.02.2012 02:21

  G güzel de teknoloji sitelerini ziyaret edenler dışında bilen yok. Bu bir sorun google için. İnsanların çoğu arkadaşlarını bulmuş ve onlarla içli dışlı olduğu için, zor facebook kadar üye olması. Zaten bu sorun olmamalı G için. Eğer insanlar biraz yardım sayfalarına bakarsa google’ın çok iyi iş çıkardığı görülebilir. Benim için tek sorun; resim, video ve linki aynı anda yayına nasıl ekleriz. Bilen varsa söyleyebilir mi? Ben bir türlü yapamadım. Galiba google bunun olmasını istemiyor herhalde. Yani biraz daha twitter gibi olmak istiyor sanırım. Ama herşeye rağmen ürün iyi. Bunu rahatlıkla sö*****

  Aynen ya bende aynı anda link ve videoyu eklemeyi istiyorum mesela. Ama olmuyor maalesef.

 3. ethem dedi ki:

  Kalite önemli. Toz pembe hayat yaşayan ergenlerin girişi önlenmeli onlar facebook ta takılsın biz google+ da. Hani misafirlikte çocuklar ayrı bir odaya yada bahçeye oynasınlar diye salınır ya onun gibi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  G güzel de teknoloji sitelerini ziyaret edenler dışında bilen yok. Bu bir sorun google için. İnsanların çoğu arkadaşlarını bulmuş ve onlarla içli dışlı olduğu için, zor facebook kadar üye olması. Zaten bu sorun olmamalı G için. Eğer insanlar biraz yardım sayfalarına bakarsa google’ın çok iyi iş çıkardığı görülebilir.
  Benim için tek sorun; resim, video ve linki aynı anda yayına nasıl ekleriz. Bilen varsa söyleyebilir mi? Ben bir türlü yapamadım. Galiba google bunun olmasını istemiyor herhalde. Yani biraz daha twitter gibi olmak istiyor sanırım. Ama herşeye rağmen ürün iyi. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 5. mazula dedi ki:

  Bir sosyal ağı değerli kılan şey kullanıcılar ve paylaşımlarının kalitesidir , sayısı değil 😉

  Bu bağlamda Google+ , Facebook’tan daha ilerde denilebilir

 6. re13el dedi ki:

  google+ ya gelenler facebooka benzeticekse hiç gelmesinler temiz haliyle gayet güzel

 7. Neutral dedi ki:

  Üye sayısının facebook kadar olmamasının tek nedeni facebook gibi ergen ve abaza insanların orayı doldurmaması, sürekli aynı tip sayfalar açıp kendilerinin anlayabileceği komedi yapılmıyor olması. Sahte hesaplar yok denilebilecek sayıda ( ben henüz görmedim ).

  İlgi çekici hale gelmesi lazım bunu da ağır bir şeklide yapıyor Google Ekibi. Çeşitli uygulamaları entegre etmesi lazım yazılımcıların önü açılmalı artı olarak internet medyası sürekli facebook haberleri yayınlıyor ve web siteleri facebook’a göre entegre olmuş durumda bu da onun kolaylıkla ulaşılabilirliliğini ortaya çıkarı***** />

  Google’ın web siteler için geliştireceği araçlar da önemli.

" Google+ 100 Milyonu Gördü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google+ 100 Milyonu Gördü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google+ 100 Milyonu Gördü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "