Okunma

Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!


30 Ocak 2015 Cuma 05:00
Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!

Teknoloji şirketleri 2014 yılının son çeyreğine yönelik finansal sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Bu hafta içinde Apple, LG gibi şirketlerden sonra internet devi Google da geçtiğimiz yılın 4. çeyrek rakamlarını resmen duyurdu.

Tahminler tuttu

Yapılan resmi açıklamaya göre, şirketin 4. çeyrek geliri 16.87 milyar dolar oldu. Bu rakam bir önceki yıla oranla yüzde 17’lık bir artış anlamına geliyor. Şirketin trafik kazanma maliyetleri düşüldüğünde geliri 14.48 milyar dolar olarak açıklandı. Bu rakam Yahoo Finance‘ın 14.61 milyar dolarlık tahminine oldukça yakın.

15-01/30/google-hq_2228142b.jpg

Rakamlarla Google’ın 2014 yılı

Genel olarak analist beklentilerini boşa çıkarmayan Google’ın bilançosunda dikkat çekici diğer verileri ise şu şekilde:

Google sitelerinin sağladığı son çeyrek geliri 12.43 milyar dolar oldu. Gelirler geçtiğimiz yıla göre yüzde 18’e kadar artış gösterdi,

Google ağları son çeyrekte yüzde 6’lık artış kaydetti ve gelirleri 3.72 milyar dolara yükseldi,

Ücretli tıklamalar 2014 yılı üçüncü çeyreğinde yüzde 11 oranında arttı,

Google‘ın yıllık geliri 66 milyar dolar oldu ve yüzde 19 oranında yükseldi,

– Şirketin gelirlerinin yüzde 56‘sı ABD dışından geldi. Birleşik Devletler dışındaki gelirler 10.23 milyar dolar olarak açıklandı.

:: Sizce Google’ın elde ettiği sonuçlar yeterince başarılı mı?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Tarayıcımızdan tutun cep telefonlarımıza kadar hep o var kimileri adres çubuğuna ***** yazmaktan başka birşey bilmiyor o kadar içimize işlemiş bir sorunumuz olunca google amcamıza ilk sorarız ona sormaktan çekinmeyiz o bizim sırdaşımız olmuş bizi biz kadar iyi bilir hale gelmiş ondan aldığımız yardım çoğu kişiden aldığımız yardımdan daha fazla alır hale gelmiş kısacası vazgeçilmezimiz haline gelmiş.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Cuck google

 3. SDN Okuru dedi ki:

  karı nedir onu da yazabilir misiniz,

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google internetin ta kendisi bir rakibi yok

 5. SDN Okuru dedi ki:

  google = kendimi iyi hissetmiyorum

" Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google 4. Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "