Google’dan 5G komplo teorilerine önlem!


08 Nisan 2020 Çarşamba 14:40
Google’dan 5G komplo teorilerine önlem!

Google, Corona virüsü ve 5G ağları arasındaki bağlantıya ilişkin yanlış yönlendirilmiş komplo teorileriyle ilgili reklamları engelleyeceğini açıkladı. Arama motoru devi, 5G ve Corona virüsü çevreleyen ve yanıltıcı iddiaları destekleyen reklamları engellemeye karar verdi. Şirket, bu reklamlarla ilgili arama terimlerini ve anahtar kelimelerini yasaklayacak.

YouTube’dan sonra Google da komplo teorilerine karşı harekete geçti

Google’ın sahibi olduğu Youtube, 5G teknolojisini Covid-19 semptomlarına bağlayan tüm videoları yasaklamıştı. Buna takiben, Google da yanıltıcı iddiaları destekleyen reklamları yasaklamaya karar verdi. Komplo teorileri sonucunda kundaklama saldırılarında en az 20 telefon direğinin hasar gördüğü bildiriliyor. Bilim adamlarının, Corona virüsü pandemisi ve yüksek hızlı ağlar arasında bir bağlantı bulunmadığına dair açıklamalarına rağmen, İngiltere genelinde 5G direklerine yönelik bir dizi saldırı devam ediyor.

Google,’a göre bu durum şirket reklamlarının arama sonuçlarında görünmesini engelleyebilir. Sonuç olarak toplumun sağlıkla ilgili bilgilerden yararlanması da zorlaşıyor. Bu haftanın başlarında, bilim adamları, İngiltere hükümeti ve ülkenin mobil endüstrisi, yanlış bilgilerin yayılmasını durdurmak için bir araya geldi.

Uzmanlara göre 5G’nin sağlığa bir zararı yok

Uluslararası İyonize Olmayan Radyasyondan Korunma Komisyonu (ICNIRP) yirmi yıldan fazla süren araştırmaları incelemeye aldı. Komisyon, 5G’nin sağlık açısından hiçbir riske neden olmayacağı sonucuna vardı. Anti-5G kampanyacıları, yeni nesil ağların, çeşitli sağlık sorunlarına neden olabileceğini savunmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre ise (WHO) 5G güvenilir bir teknoloji.

Facebook da Corona virüsü ve 5G ile ilgili komplo teorilerini engellemek için kolları sıvadı. Şirket, platformdaki yanlış bilginin hızla yayılmasıyla mücadele etmek için Whatsapp’ta bir mesajın iletilebileceği sayıyı sınırladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Google’dan 5G komplo teorilerine önlem!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  5G zararlı mı ? Hangisi zararlı değil ki ? Telefonun kendisi bile zararlı. Uzmanlar kulaklıkla konuşun diyor. Uzun süre telefonla konuşun, sonuç nedir ? Kafanıza ütü tutmuş gibi oluyorsunuz. Bir yeni teknoloji çıkar daha sonra zararları konusunda ki bilgiler, yavaş yavaş çıkar. Yani zararları sonra araştırılır 🙂 Baz istasyonlarının, zararlı olmadığını şu an kimse söyleyemiyor ama cebinde küçük baz istasyonu taşıyorsun. Sigaraya da zamanın da, için için, sağlığa yararlı demişlerdi. Bundan 10 veya 20 sonra zararları çıkacaktır.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuyruklu yalan.. Daha 3g için tümör yapıyor deniyordu şimdi microdalga fırının içindeyiz ve 5G sağlığa zararlı değil diyorlar.. Kuyruklu yalan..

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Ne kadar saçma yorumlar var ya. Adam demiş 4.5G yetiyor ne gerek var 5G ye. Zamanında 3G içinde aynı şeyi söylüyorlardı. Araba üreticileri de zamanında senin gibi düşünseylerdi şimdi atlarla geziyorduk hala. 5G zararlı diyor adam ama 5G ne daha onu bile bilmiyor. İyonize olmayan radyasyonun insan vücuduna zararı olmadığını öğrenin (çok yüksek miktarlar hariç) sonra buraya birşeyler yazın. Kahvenin, kendi vücudunuzun, güneşin de radyasyon yaydığını söyleyeyim bari.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Teori mi gerçek mi biraz araştırınca gerçek gibi duruyor bence brian evvel vazgeçilmeli bu teknolojiden zaten lte plus her türlü yetiyor neden bu kadar iletişimde ıza taktı bunlar anlamış değilim kime yetişmeye çalışıyoruz bazen ben bile 5g siz telefon almamalıyım diyorum ama bunları görünce insan tırsıyor

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei=5G=ÇİN

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Google doğruyu neden söylesin, bırakın herkes kendi teorisini söylesin. Böyle engelleme ile komplo teorilerini doğru olarak kabul ederiz.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Dünya sağlik örgütü kimin elinde 😎

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  5g zararlı değilmiş, kaç otorite bunla ilgili rapor yayınladı be. tamam virüsle alakası olmayabilir ama bu zararlı olduğu gerçeğini değiştirmez.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Frekanslar insan vücuduna zarar vermiyor bunuda bilmiyorsan konuşmayın aga

" Google’dan 5G komplo teorilerine önlem! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan 5G komplo teorilerine önlem! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan 5G komplo teorilerine önlem! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar