Okunma

Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu


24 Kasım 2011 Perşembe 15:00
Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu

Google, resmi blog sayfasında yayınladığı yazıyla 7 tane hizmetini durdurduğunu açıkladı. Durdurulan hizmetlerin başında ise Google’ın Google+ öncesinde sosyal ağ girişimi olan  bulunuyor.

Google‘ın Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Urs Holzle tarafından yazılan blog yazısında Google’ın istenilen seviyeye ulaşamayan servislerini kapatma kararı aldığı, Google kalitesinde hizmet verebilmek ve yeni hizmetlere yoğunlaşabilmek için eski hizmetlerin kapatıldığı açıklandı.

Kapatılan 7 Google hizmeti

Google Bookmarks List – Kullanıcıların bookmarklarını paylaşabildiği hizmet 19 Aralık 2011 itibariyle sona erecek.
Google Friend Connect – Webmasterlar için sitelerine koyabilecekleri paylaşım kodları da blog dışındaki siteler için 1 Mart 2012 tarihiyle birlikte sona eriyor. Bu hizmet yerine Google+ bağlantıları eklenecek.
Google Gears – Mart ayında kapatılacağı açıklanan ve yeni tarayıcılar için desteği kesilen Google Gears, 1 Aralık 2011 itibariyle tamamiyle kapanacak.
Google Search Timeline – Search Timeline hizmeti farklı bir isimle birleştirilerek yoluna devam edecek.
Google Wave – Daha önceden durdurulduğu açıklanan, Google+’ın yayına başlamasıyla tamamiyle ölen Wave hizmeti, 31 Ocak 2012’de tarihe karışacak.
Knol – Knol da yerine getirilecek yeni bir hizmet yüzünden kapananlar arasında. 30 Nisan 2012’de kapanacak olan hizmet içerisinde verileri olanlar 1 Ekim 2012 tarihine kadar bilgisayarlarına geri indirebilecek.
Renewable Energy Cheaper then Coal (RE<C) – Solar güç teknolojisi geliştiren RE<C ekibi, şirketin daha farklı alanlarda daha yüksek yatırım yapması amacıyla başka bölümlere kaydırılıyor. Bu yüzden RE<C de Google’ın kapanan hizmetleri arasında yer alıyor.

:: Kapatılan hizmetlerden kullandığınız var mıydı?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu”

 1. finix dedi ki:

  Google P*rn.

 2. OnLT dedi ki:

  Şu Orkut’u kullanan var mi yaa?

 3. SwateR dedi ki:

  Google’ ın bu her şeye el atma olayına bir çözüm bulması lazım. Her şeye bir hizmet çıkarıyor…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  mesele pazarlamada değil

 5. SDN Okuru dedi ki:

  @Qzey google in teknoloji üretmede bir sorunu yok. Sorun pazarlama tarafında.

 6. Qzey dedi ki:

  Demek ki teknoloji üreticez diye, önünüze gelen her işe atlamamak gerekiyormuş

" Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google 7 Hizmetini Kapattığını Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "