Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor?


21 Temmuz 2016 Perşembe 15:30
Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor?

DoubleClick’in yayıncı platformu olan AdSense, oluşumun gelişimini daha iyi yansıtacak şekilde yeniden adlandırıldı. Yeni ismiyle Google Ad Manager, daha fazla para kazanmanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. Ayrıca kitleniz nerede izliyor, oynuyor ve etkileşimde bulunuyor olursa olsun markanızı korumak üzerine çalışmalar yapıyor.

DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange‘i tek bir entegre platformda bir araya getirmek için yıllarca süren çalışmaların sonucunda Ad Manager oluşturuldu. Birleşik yeni platform, işinizi daha verimli bir şekilde yürütmenize ve markanızı güvende tutmanıza yardımcı olmak için Google teknolojisinden yararlanmaktadır.

Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor?

 • Birkaç ay boyunca, kullanıcı arayüzünde iyileştirmeler görmeye başlayacaksınız, ancak temel ürün ve işlevleri aynı kalacak.
 • Bağımsız AdX satıcı için kullanıcı arayüzünü kullanımdan kaldırılıyor. Bu hizmetin kullanımdan kaldırılmasından sonra, yalnızca AdX’i kullananlar da dahil olmak üzere tüm kullanıcılar AdX özelliklerine doğrudan Google Ad Manager kullanıcı arayüzünden erişebilecekler.

Ad Exchange’den Authorized Buyers’a

Google, Ad Exchange’i (AdX) yaklaşık on yıl önce kullanıma sunduğunda, gerçek zamanlı talep ve fiyatlandırmayla daha fazla para kazanmanıza yardımcı olacak bir pazar yeri oluşturmayı amaçlamıştı. 10 yıl uzun bir süreç ve o günden beri, programatik ticaretlerini yönetme biçimi çok değişti. Artık programatik envanterinize kimlerin nasıl erişebileceğini kontrol edebiliyorsunuz.

Artık AdX’in, Ad Manager ile tamamen entegre olmasıyla birlikte Ad Exchange markası kullanımdan kalkıyor. Ancak en büyük reklamveren talebine erişmenizi sağlamak için verilen taahhüt ise geçerliliğini koruyor. Önceden “AdX alıcısı” olarak adlandırılan programatik alıcılar ve ağlar artık “Authorized Buyers” olarak bilinecek.

Önümüzdeki bir kaç ay boyunca bu değişikliklerin Ad Manager kullanıcı arayüzüne yansıdığını görmeye başlayacağız.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Ad Manager ile bizleri neler bekliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
 2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
 3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
 4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
 5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
 6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
 7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
 8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
 9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
 10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)