Google algoritması için iki yeni değişiklik deneniyor


24 Haziran 2019 Pazartesi 09:12
Google algoritması için iki yeni değişiklik deneniyor

Yazılım geliştiriciler için düzenlenen Google I/O etkinliğinde bahsedilmeyen bazı algoritma değişiklikleri, Google tarafından test edilmeye devam ediyor. Google algoritması denince akla gelen arama ve sorgulama sistemi, iki yeni değişiklik ile güncellenmeye hazırlanıyor.

Google algoritması ile aramada kolaylık hedefleniyor

Son zamanlarda aramada erişebilirlik konusunu iyice irdeleyen Google, bu ve bunun gibi mevzuları incelemeye devam edecek gibi görünüyor. Bunun yanında, Google App uygulamasının resmi betasında tespit edilen iki yeni özelliğin ne olduğu ortaya çıktı: Arama paylaşımı ve sıralı arama geçmişi

Google algoritması

Arama motoru markası, arama sonuçlarına bir bağlantı paylaşma özelliğini sistemine ekledi. Bu paylaşma özelliği dolaylı olarak değil, direkt bir şekilde çalışıyor. İlgili özellik, arama çubuğunun sağ tarafında yer alan standart paylaşım simgesi ile aktifleştirilebiliyor. Diğer platformlarda (özellikle sosyal medya sitelerinde) olduğu gibi burada da o simgeye tıklayarak istediğiniz mecrada paylaşım yapabilirsiniz. Bu paylaşım, yaptığınız son arama ile ilgili olacak.

Arama geçmişi özelliği değişiyor

Google’ın önemli bir parçası olan arama geçmişi, şimdi, yeni formu ile sıralı arama geçmişi konseptine kavuşuyor. Daha önce arama yaptığımız bir kelimeye veya kelime gruplarına benzer farklı bir arama yaparsanız, geçmişte yaptığınız benzer aramalar mor olarak görünür. Bunu değiştirmek isteyen arama motoru yazılımı, aşağıdaki görselde görünen yeni algoritmayı kullanmak istiyor.

arama geçmişi

Şu an yalnızca yerel aramalar gözüküyor. Bilgisayarınızda arattığınız kelimeler, mobil aramalarınızda, bu algoritma eşliğinde, gözükmez. Bu özellik, Google Play uygulamasının en son beta sürümü olan 10.7 versiyonunda mevcut. Yeni algoritmanın önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıcılara açılması bekleniyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google algoritması için iki yeni değişiklik deneniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google algoritması için iki yeni değişiklik deneniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google algoritması için iki yeni değişiklik deneniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  2. 2 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  3. 3 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  4. 4 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  5. 5 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  6. 6 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  7. 7 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  8. 8 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  9. 9 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  10. 10 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik