Okunma

Google Analytics Yeni Sürüme Geçti


18 Temmuz 2012 Çarşamba 06:56
Google Analytics Yeni Sürüme Geçti

Bildiğiniz gibi Google Analytics, internet sitenizin hangi bölümünün ne kadar tıklandığını, kaç kişi tarafından ziyaret edildiğini yani kısacası bütün istatistiklerini tutmaya yarayan bir servis.

Google son dönemlerde bu servisin arayüzünü değiştirmeye başlamış ama kullanıcıların eski sürümü de kullanabilmelerine olanak tanımıştı.

Bugünün ilk saatlerinde yapılan açıklamaya göre Google, Analytics’in eski sürümünü tamamen servisten kaldırdı. Bugünden itibaren yalnızca yeni sürüm kullanılabilir durumda olacak.

Kullanıcılardan olumlu ve olumsuz anlamda birçok yorum aldıklarını belirtten Google yetkilileri, kullanıcıların yorumlarını dikkatle dinleyip değerlendirdiklerini ve son bir yılda Google Analytics’in yeni sürüm betasının oldukça aşama kaydettiğini söylemiş.

Kaydedilen aşama yeterli görülmüş olacak ki, yeni sürüm artık standart hale gelecek ve eski sürüm ortadan tamamen kalkacak.

:: Google Analytics kullanıyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Analytics Yeni Sürüme Geçti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  evet sonun da çalıştırmayı başarabildim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Firefox ve opera ya “Ghostery” isimli eklentiyi kurarak Google Analytics, ***** vb. casus uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  buna bir türlü çalıştıramadım bir kod veriyorlar o kodu nereye yapıştıracağı mı anlayamadım blok sayfam da olan verileri sağlaklı göremiyorum bir de zaten blok sayfasının kendine ait bir ölçüm alanı var oradan bakıyorum bu kadar detay vermese de fena değil

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Statcounter.

" Google Analytics Yeni Sürüme Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Analytics Yeni Sürüme Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Analytics Yeni Sürüme Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "