Okunma

Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı?


17 Haziran 2016 Cuma 14:30
Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı?

Google ve birçok Android üreticisi geçtiğimiz yıldan bu yana yüz milyonlarca Android cihazı tehdit eden Stagefright açığına karşı aylık güvenlik güncellemeleri yayınlıyor.

Üreticiler, Temmuz 2015’ten beri Android’in multimedya uygulama çatısını tehdit eden ve bulduğu açıklar sayesinde cihazın kontrolünü ele geçiren Stagefright virüsü karşısında güncelleme politikalarını sürdürüyor.

Google ayrıca güvenlik tedbirleri kapsamında geçen yıl haziran başında Android Güvenlik Programı’nı devreye sokmuştu. 

Google bir yıllık bilançoyu açıkladı

Arama motoru devi geçen bir yılın ardından güvenlik programına ilişkin bazı istatistikler yayınladı. Bugüne kadar 87 kullanıcı Android işletim sisteminde 250 güvenlik açığı tespit etti. Google bu açıklar için kullanıcılara toplam 550 bin dolar ödeme gerçekleştirdi.

16-06/17/android_protect_primary_v2-100024987-gallery.jpg

@heisecode adlı kullanıcı 75.750 dolar ile ödülden en fazla payı kapan kişi oldu; zira kullanıcı Android işletim sisteminde 26 güvenlik açığı tespit etti.

Ortalama 6.700 dolar ödülün dağıtıldığı programda 15 kullanıcı ise 10 bin doların üzerinde ödül aldı.

Google ayrıca Android Güvenlik Programı kapsamında ödenecek ücretlerde artış yaşanacağını bildirdi. Yüksek kaliteli güvenlik açıkları için artık %33 daha fazla ödeme gerçekleştirilecek.

:: Google’ın Android Güvenlik Programı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    abi o kadar paranız var vere vere bu kadarcık mı veriyorsunuz cimri herifler

" Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Android Açıklarına Ne Kadar Harcadı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "