Okunma

Android Çin Yolcusu


16 Aralık 2008 Salı 08:46
Android Çin Yolcusu

Google‘ın Android işletim sistemli cep telefonları Çin‘i istila etmeye hazırlanıyor. China Mobile ve Lenovo iş birliğiyle sunulması planlanan cep telefonu, tamamen yeni bir tasarım olacak. Dolayısıyla aklınıza G1 gelmesin. Henüz tasarımla ilgili bir bilgi olmasa da Android’in nimetlerinden faydalanabilecek bir tasarımla karşılaşacağımız ve T-Mobile‘ın G1’indeki gibi HTC‘nin Windows Mobile eğilimlerini görmeyeceğimiz kesin gibi.

Şebeke Desteği

Çin’e özel 3G ağlara uygun şekilde üretilecek olan yeni telefon, sadece Çin’de ve kendisine TD-SCDMA şebekesi tahsis edilen China Mobile şebekesinde kullanılabilecek. Bilindiği üzere TD-SCDMA şebeke sistemi Çin’e özel geliştirilmiş melez bir kablosuz iletişim standardı ve Çin dışında kullanımı henüz bulunmuyor.

:: Android Çin’i ele geçirecek mi?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Android Çin Yolcusu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android Çin Yolcusu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android Çin Yolcusu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "